Spící lídři Sparty, nedůsledný bohém Slavie i kverulant v Dynamu. Tihle hráči potřebují restartovat!

Kdyby mastili počítačovou hru, prostě by zmáčkli restart a celou misi by teď začínali nanovo. Jenže ve fotbale takové tlačítko neexistuje. Úvodních devět kol tak z ligového hard disku už nikdo nesmaže. Je však na každém, zda další kapitoly náročné sezony budou podstatně lepší. Vybrali jsme pro vás pět známých fotbalistů FORTUNA:LIGY, kteří by restartovat potřebovali ze všeho nejvíc. 


2, Eduardo Santos (SK Slavia Praha)

Jednu velkou blamáž zatím předvádí i stoper Slavie Eduardo Santos. Vytoužený Brazilec, o něhož se v létě svedly hvězdné války. Vykoupit z Karviné ho chtěla Plzeň, v téhle aukci rádi přihazovali i zástupci obou pražských “S“. Nakonec zvítězila nabídka z Edenu, sám hráč ale důvěru vicemistra zatím vůbec nesplácí.

Svým laxním přístupem zatopil spoluhráčům v pohárovém klání s řeckým Panathinaikosem, domácím duelu se Zlínem, na půdě Jablonce, ale hlavně v Plzni, kde se nechal vyloučit už v první minutě. Trenér Trpišovský nad ním hůl ještě nezlomil. Tvrdíkovi už však trpělivost dochází.

Střídá vynikající výkony s něčím, co bych nazval obrovskou laxností. Pro klub teď není posilou, ale přítěží, pro jeho setrvání ve Slavii od něj budeme očekávat obrovskou dřinu. Za mě je jeho rychlý návrat do áčka úplně vyloučený,” uvedl nedávno boss Slavie.

Foto: SK Slavia Praha