Spící lídři Sparty, nedůsledný bohém Slavie i kverulant v Dynamu. Tihle hráči potřebují restartovat!

Kdyby mastili počítačovou hru, prostě by zmáčkli restart a celou misi by teď začínali nanovo. Jenže ve fotbale takové tlačítko neexistuje. Úvodních devět kol tak z ligového hard disku už nikdo nesmaže. Je však na každém, zda další kapitoly náročné sezony budou podstatně lepší. Vybrali jsme pro vás pět známých fotbalistů FORTUNA:LIGY, kteří by restartovat potřebovali ze všeho nejvíc. 


4, Libor Kozák (1.FC Slovácko)

Také velezkušený útočník Slovácka Libor Kozák si úvod sezony představoval jistě jinak. Právě on měl být tím, kdo vystřílí týmu postup do Evropy, kdo ho svými góly potáhne i v lize, od startu ročníku se však trefil zatím pouze dvakrát (v Olomouci a proti Partizanu). A to je na forvarda se zkušenostmi ze Sparty i Itálie prostě málo.

Na jeho pomalejším rozjezdu však nese svůj díl viny i trenér Martin Svědík. Ten chlapsky přiznal, že si jeho příchod nepřál, čímž mu startovní pozici ani trochu neusnadnil. Za svůj postoj se omluvil, vzduch se pročistil. Teď už je jen na Kozákovi, aby dokázal, že se v něm jeho kouč v létě šeredně mýlil.

Foto: 1. FC Slovácko