Jestli někde Spartu tlačí bota, na brankářském postu to není a moc dobře to vědí i v Hradci Králové...

Jestli někde Spartu tlačí bota, na brankářském postu to není a moc dobře to vědí i v Hradci Králové...

Votroci se v sobotu večer představí na Letné a po pohárové kanonádě s Čáslaví (11:0) budou chtít na sparťanském území přerušit třízápasovou ligovou sérii bez vstřeleného gólu. Mimořádně motivovaní ovšem budou i domácí, kteří by proti Hradci rádi přerušili nelichotivou šňůru pěti remíz v řadě. Před desátým kolem promluvil východočeský asistent Stanislav Hejkal, jenž svého času pracoval na stejné pozici právě i v sedmé městské části metropole.

Nový dánský trenér Sparty Brian Priske má jednoznačně pořád co vylepšovat a to i navzdory tomu, že jeho svěřenci našli přemožitele v úvodních devíti kolech pouze jednou. "Neřekl bych, že udělal něco špatně. Soupeři se na něj pochopitelně pečlivě připravují, v některých zápasech měla Sparta i smůlu. V Teplicích měla například své vedení z první půle rozhodně udržet. Zvlášť na Letné je ale stále strašně silná, má svou kvalitu, myslím, že určitě bude na předních příčkách," prohlásil stránkami fchk.cz citovaný spolupracovník Miroslava Koubka.

Bude ještě třetí tým tabulky potřebovat více času? "Je otázka, zda si to už sedlo, je tam určitě nový herní styl, jiné trenérské myšlení. Rovněž musím znovu připomenout, že Sparta měla v několika zápasech vyloženě smůlu. Výborně hrála první půli v již zmíněných Teplicích, skvěle vypadala v Boleslavi. Kdyby proměnila své příležitosti, určitě by nějakou tu remízu přetavila ve vítězství," upozornil exteplický stratég.

V posledních čtyřech ligových soubojích nastoupilo slavné "S" se dvěma klasickými útočníky a podle všeho se tak stane i popáté právě proti Hradci, který má aktuálně druhou nejhorší ofenzivu v celé soutěži a horší jsou v tomto směru pouze poslední Pardubice. "Trenér pracuje s materiálem, který má k dispozici. Možná tam aktuálně nemá tolik kreativních fotbalistů, kolik měla Sparta v minulosti, ale na druhou stranu disponuje velice nadstandardními útočníky nahoře – Čvančarou, Kuchtou, v záloze je ještě Juliš. Byla by určitě škoda nechat tyto hráče na lavičce, takže trenér uzpůsobuje systém tomu, aby je dostal do hry," přemýšlel nahlas dvaapadesátiletý odborník.

Nadstandardní počet pěti brankářů (Kovář, Vorel, Heča, Nita, Holec) ale příliš komentovat nechtěl. "Tohle je věc Sparty. Na každý pád teď udělali mladého kluka z Anglie, který se jeví skvěle v reprezentační jednadvacítce, určitě je to příslib do budoucna. Hodnotil bych to tak, že na brankářském postu je bota netlačí," usmíval se Hejkal, jehož tým při posledním vystoupení na Letné remizoval 1:1 a podobný výsledek by nejspíš bral také první říjnový den.

Spartě už nefandím. Jakým způsobem se soudí s mým synem, je pro mě obrovské zklamání, řekl Martin Hašek

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.