Chorý dokázal upozadit Tecla i Ševčíka, Bílkovu několikaměsíční dominanci neukončili Hoftych ani Horejš

Chorý dokázal upozadit Tecla i Ševčíka, Bílkovu několikaměsíční dominanci neukončili Hoftych ani Horejš

Tradiční anketu Hráč a trenér měsíce v září zcela ovládl nynější lídr z Plzně, který mimo jiné sklízí ovoce i za dlouhou domácí neporazitelnost. V hlasování fanoušků o nejlepšího hráče měsíce zvítězil útočník úřadujícího mistra Tomáš Chorý, mezi trenéry pak znovu uspěl kouč západočeského celku Michal Bílek, jenž obhájil své vítězství ze srpna a v individuální anketě triumfoval už počtvrté v řadě.

Hráč měsíce: Tomáš Chorý (Viktoria Plzeň)

Nejvíce hlasů od fanoušků, kteří volili hráče měsíce prostřednictvím mobilní aplikace FORTUNA:LIGY, získal Tomáš Chorý a nutno říct, že zcela zaslouženě. Plzeňský útočník se v novém ligovém ročníku rozjížděl pomaleji. 

V úvodních pěti zápasech aktuální sezony FORTUNA:LIGY se střelecky prosadil jedinkrát, ale v září už to byla jiná písnička. Urostlý borec sice v prvním zářijovém duelu na půdě Liberce střídal a během 29 odehraných minut neskóroval, další dva zápasy ovšem byly jeho.

Nejprve ve svém jubilejním 150. utkání ve FORTUNA:LIZE pomohl Viktorii zvládnout dramatickou přestřelku v domovské Olomouci, kde se narodil a řadu let strávil v tamní Sigmě, když dvěma zásahy přispěl k vítězství v poměru 3:2.

O týden později v přímém souboji o první místo mezi Plzní a Slavií pro změnu otevřel skóre trefou z penalty a nasměroval Viktorii k jednoznačnému vítězství 3:0. Tomáš Chorý v anketě JVC Hráč měsíce zvítězil před druhým slávistou Stanislavem Teclem, jenž ovládl srpnovou anketu, a třetím záložníkem Zbrojovky Brno Michalem Ševčíkem.

Trenér měsíce: Michal Bílek (Viktoria Plzeň)

Důkazem, že Viktorii se daří náramně, je další vítězství v anketě JVC Trenér měsíce pro Michala Bílka. Kouč Plzně navázal na své triumfy z dubna, května i srpna, v hlasování fanoušků tak zvítězil už počtvrté za sebou, což je vskutku luxusní počin!

A jak se plzeňskému mužstvu dařilo právě v září? Jedním slovem: Skvěle! Úřadující šampion FORTUNA:LIGY zvládl všechny tři zářijové zápasy bez ztráty jediného bodu. Západočeši uspěli na trávníku Liberce, kde zvítězili 1:0 díky trefě Jana Sýkory.

Následovala výše zmíněná přestřelka na Hané, kde plzeňský výběr vyhrál 3:2, a dvěma brankami se na jeho úspěchu podílel čerstvý JVC Hráč měsíce září Tomáš Chorý. Viktoria zvládla i ostře sledovaný duel o první místo v ligové tabulce, když doma přehrála rivala z pražské Slavie v poměru 3:0.

Plzeňský tým vedený trenérem Michalem Bílkem tak v současné době vévodí FORTUNA:LIZE s tříbodovým náskokem právě na sešívané, navíc má k dobru odložený duel 4. kola s Brnem, který je na programu ve středu 9. listopadu. Bílek v anketě JVC Trenér měsíce zvítězil před jabloneckým koučem Davidem Horejšem, třetí skončil trenér Mladé Boleslavi Pavel Hoftych.

Měl jsem pocit, že se Jarda asi zbláznil. Vždyť už mluví stejně jako Priske, tvrdí Vízek o Šilhavém

Spartě už nefandím. Jakým způsobem se soudí s mým synem, je pro mě obrovské zklamání, řekl Martin Hašek

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.