Hráčem kola se stal střelec Teplic! Blízko hattricku byl také Chramosta, zaujal i šikula Dynama

HRÁČ KOLA

Po reprezentační přestávce se opět rozjela FORTUNA:LIGA a s ní i naše pravidelná rubrika Hráč kola. Čelo pelotonu obsadil teplický útočník Filip Žák, který hattrickem sestřelil mátožné Pardubice. Těsně za ním se pak umístili Jan Chramosta (Jablonec), Václav Drchal (Bohemians) a Lukáš Čmelík (České Budějovice).


Jan Chramosta (FK Jablonec)

V minulé sezoně byl pro Jablonec přebytečný, tak zamířil hostovat do Bohemians. V dresu klokanů si připsal sedm gólů a pět asistencí, v létě se však musel vrátit zpátky. Vyžádal si to nový kouč mužstva David Horejš. Ten dobře věděl, že přehlížet takového útočníka si Jablonec zkrátka nemůže dovolit, že mnohem lepší bude z něj udělat prvního útočníka. A rychlík Chramosta mu jeho důvěru splácí měrou vrchovatou.

Od začátku sezony už šest gólů vstřelil, další tři připravil. Naposledy zářil o víkendu proti Zbrojovce, kterou skolil dvěma trefami. Navíc byl i hodně blízko hattricku. Kvůli křeči v noze ale přestřelil a s bolestivou grimasou pak zamířil mezi náhradníky.

„Samozřejmě mě to trochu mrzí. Myslím si, že hattrick byl na dosah. Důležité ale je, že jsme to zvládli a dokázali odpovědět na vyrovnávající gól Brna. Ten nás nakopl, hned jsme pak dali další dvě branky a závěr zápasu si už v klidu pohlídali,“ uvedl Chramosta.

Foto: FK Jablonec