Hráčem kola se stal střelec Teplic! Blízko hattricku byl také Chramosta, zaujal i šikula Dynama

HRÁČ KOLA

Po reprezentační přestávce se opět rozjela FORTUNA:LIGA a s ní i naše pravidelná rubrika Hráč kola. Čelo pelotonu obsadil teplický útočník Filip Žák, který hattrickem sestřelil mátožné Pardubice. Těsně za ním se pak umístili Jan Chramosta (Jablonec), Václav Drchal (Bohemians) a Lukáš Čmelík (České Budějovice).

Václav Drchal (Bohemians 1905)

Chramostovy góly mělo v Ďolíčku zastoupit umění sparťana Václava Drchala. Důrazného útočníka, jehož kariéra začala i kvůli vleklým zdravotním potížím nebezpečně stagnovat. Restartovat ho mají právě klokani, zatím za ně ale odehrál jen 102 minut.

O víkendu se však v novém působišti poprvé zapsal mezi střelce. Naskočil do druhé půle utkání s Plzní a do té doby strnulou ofenzivu domácích viditelně rozhýbal, vypracoval si několik slibných šancí. Svou petardou z úhlu sice gólmana Mariána Tvrdoně ještě nepropálil, po rohovém kopu už však ano. Hlavně díky němu tak fotbalisté Bohemians uhráli s mistrem cennou remízu 1:1.

„Čekal jsem, že moje rychlost by na soupeře mohla platit. Sedlo mi to, hrálo se mi dobře. Plzeň jsme přehrávali. A jestli mám teď blíž do základu? To musí rozhodnout až trenér,“ usmál se Drchal.