Nejkvalitnější zahraniční materiál v českém prostředí? TOP 5 aktuálně nejlepších cizinců FORTUNA:LIGY

Kteří zahraniční hráči vyčnívají ve FORTUNA:LIZE vůbec nejvíce? Pojďme se společně podívat na nejvýraznější pětici z nich. Slovenské fotbalisty jsme do této selekce nezahrnuli záměrně, neboť dostanou v nejbližší době vlastní článek.


4. Aiham Ousou (Slavia Praha)
Švédský stoper je ve Slavii číslem jedna na stoperskou pozici. K sešívaným dorazil v roce 2021 z GAISu a hned v první sezoně ukázal, že může být do budoucna velkým příslibem. I když se vloni ve svých začátcích trochu hledal a udělal pár kiksů, nakonec byl asi nejlepším slávistickým obráncem. Také letos je v obraně Slavie dominantní, v pěti zápasech navíc dokázal přidat i ofenzivní nadstavbu, když se blýskl gólem do sítě Slovanu Liberec při domácí výhře 3:0. Na svém kontě má i jednu asistenci.

Jak dlouho ale Ousou vydrží ve Slavii, je otázkou. Už v létě kolem něho kroužilo několik zahraničních mančaftů a hodně reálně jednu chvíli vypadal jeho přestup do Fenerbahce Istanbul. Slavný turecký celek hledal náhradu za Korejce Min-jae Kima, který odešel do Neapolel, a kapitán švédské jedenadvacítky se jevil jako ideální volba. Z přestupu nakonec sešlo, ale Ousou je stále v hledáčku velkých klubů. Že se jedná o vycházející hvězdu, dosvědčuje i fakt, že se již dočkal premiérové nominace do švédského národního týmu.

Foto: SK Slavia Praha