Pláč a slzy dojetí. Higuaín brzy dopíše svou poslední kapitolu a fotbalu dá sbohem v růžových barvách Interu Miami

Pláč a slzy dojetí. Higuaín brzy dopíše svou poslední kapitolu a fotbalu dá sbohem v růžových barvách Interu Miami
OBSAHUJE VIDEO

Poutavá profesionální kariéra argentinského útočníka Gonzala Higuaína pozvolna směřuje ke svému konci a v Major League Soccer už toho pod anglickým trenérem Philem Nevillem bývalý dlouholetý reprezentant své země mnoho neodehraje.

Čtyřiatřicetiletý forvard s pestrou klubovou minulostí na Starém kontinentu informoval o svém odchodu do penze v úvodu pracovního týdne a vše potvrdily i oficiální stránky jeho finálního zaměstnavatele.

Tato sezona je jeho poslední a jeho Inter Miami v ní sehrají ještě minimálně dva zápasy, které rozhodnou, zda se tým podívá do play off, nebo ne.

Po třech výhrách v řadě nad Columbusem, D.C. United a Torontem se zdá, že by do vyřazovací fáze proniknout mohl a pokud trend udrží i proti Orlandu a Montrealu v úvodu října, vyřazovací boje se ho budou týkat také.

"Přišel čas říct fotbalu sbohem. Všechny krásné chvíle si navždy uchovám v srdci i hlavě," pronesl ESPN citovaný někdejší kanonýr River Plate, Realu, Neapole, Chelsea, AC Milán či Juventusu, kterému se v minulosti podařilo vybojovat tři španělské a stejný počet italských titulů

"Teď bych se chtěl loučit jako šampion," vzkázal fanouškům i spoluhráčům, jichž dorazil na jeho tiskovkou konferenci velký počet.

Vicemistr světa z roku 2014, který svůj odchod do nové životní etapy doprovodil velmi emočně se slzami v očích, odehrál ve své profesionální kariéře více než 700 soutěžních zápasů.

Do USA se přesunul dva roky zpět po svém konci na Apeninském poloostrově a za značku Davida Beckhama, jehož čeká na trhu hledání nového střeleckého hrdiny, si k tomuto datu v MLS připsal 27 branek.

Tři střelecké rekordy Premier League, které Haaland může smáznout už v této sezóně