Skončí Griezmannova noční můra? Barca měla souhlasit s prodejem Francouze

Skončí Griezmannova noční můra? Barca měla souhlasit s prodejem Francouze

Trapas La Ligy zvaný “kontrolovaná minutáž” Antoine Griezmanna je podle všeho u konce. Podle informací deníku Marca jsou Barcelona a Atletico velmi blízko dohodě o definitivním přesunu hráčových práv z Barcelony do Madridu.

Na čtyřicet milionů eur, které původně chtěli zachránit z někdejšího stomilionového odstupného musí na Nou Campu zapomenout, podle španělských novinářů se vedení Barcelony a Atletica po několikaměsíčních hádkách shodlo (respektive jsou velmi blízko shodě) na zhruba poloviční sumě. Za dvacet milionů eur by pak mohl skončit očistec jednoho z nejlepšího ofenzivních hráčů La Ligy Antoina Griezmana, který na hostování z katalánského klubu je limitován časem, který za Atletico může nastoupit.

Pokud transakce opravdu projde,  Simeone tak bude moci s hráčem počítat, když to bude považovat za nutné, a nebude muset čekat až do 60. minuty každého zápasu. Podle minutáže, kterou mohl hostující útočník Atlética odehrát, aby jeho tým nemusel platit 40 milionů Barceloně, mohli červenobílí využít Francouze jako střídajícího hráče asi v deseti zápasech. To se změní poté, co hráč podepíše smlouvu do roku 2026 na tuto sezónu a další tři sezóny.

Nakonec vše nasvědčuje tomu, že celá záležitost bude mít pro všechny strany šťastný konec, protože Simeone bude mít v týmu hráče, kterého chtěl mít za každou cenu. Hráč je také nadšený, protože bude hájit barvy, za které chtěl hrát. A v Barceloně jsou spokojeni, že se definitivně zbaví vysokého platu, kterým Griezmann zatěžoval jejich účetnictví.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.