Už je čas! Půl roku před oslavou kulatých čtyřicátin se rozloučí s prvoligovou mapou také Ribéry. Co ho čeká dál?

Už je čas! Půl roku před oslavou kulatých čtyřicátin se rozloučí s prvoligovou mapou také Ribéry. Co ho čeká dál?

Franck Ribéry se na ilustrační fotografii z tréninku italské Salernitany dívá na hodinky a nečiní tak náhodou - jeho hráčský čas v profesionálním fotbale se totiž nachýlil ke konci.

Bývalého reprezentanta Francie už delší dobu trápí potíže s kolenem a po absolvování několika podrobnějších vyšetření zjistil, že už to na pokračování na nejvyšší úrovni nebude.

V závěru pracovního týdne by tak měl devětatřicetiletý veterán podle portálu lequipe.fr oficiálně oznámit ukončení aktivní dráhy, se kterou se rozloučí po 96 odehraných minutách v sezoně 2022/2023.

Zatímco v srpnu v Serii A čelil šestatřicet minut AS Řím, ve stejném měsíci si v rámci Coppa Italia zahrál hodinu čistého času proti Parmě. Od té doby svému týmu ze Stadio Arechi pro více než 37 tisíc diváků chybí a další vytížení už se ho týkat nebude.

Ribéry, který zmizí z profi mapy půl roku před oslavou jubilejních čtyřicátých narozenin, byl součástí nejvyšší italské soutěže zhruba tři a čtvrt roku a kromě Salernitany oblékal dva roky fialový trikot Fiorentiny.

Předtím strávil 12 dlouhých sezon ve službách Bayernu Mnichov, se kterým dosáhl hned na devět bundesligových primátů a v kariéře prošel také Métami, Galatasarayem Istanbul a Olympiquem Marseille.

Vicemistr světa z roku 2006 opustí fotbalové hemžení po zisku 25 klubových trofejí včetně devět let starého triumfu v Lize mistrů.

A co dál? Minimálně do konce sezony by měl globálně známý křídelník působit jako ambasador Salernitany, se ktero ho pojí kontrakt až do června 2023.

Evropské taháky tohoto víkendu: Anglie se třese na další explozi Haalanda, Dortmund po 4 letech zkusí zaskočit Bayern