Dortmund zachránil bod proti Bayernu v nastavení, Gladbach si zastřílel proti Kolínu nad Rýnem

Hráči Bochumi si až v devátém kole došli pro první výhru, kdy deklasovali Eintracht Frankfurt vysoko 3:0. Ještě o jednu branku víc dokázal vsítit Leverkusen do brány Schalke a doma oslavil výhru 4:0, žádný z Čechů ale gólový nebyl. Lipsko a Wolfsburg si ze svých výjezdů odvezly po jednom bodu. Dortmund, i když prohrával 0:2, dokázal remízovat, když vyrovnával proti oslabenému soupeři v nastaveném čase.

Jednoznačně největší překvapení bylo pro návštěvníky a sledující připraveno v Bochumi. Místnímu celku se v Bundeslize vůbec nedaří a je rozhodně jedním z hlavních adeptů na sestup. Ono, když po osmi kolech nevyhrajete ani jeden zápas a uhrajete jen jednu remízu, nemůžete očekávat nic jiného. Ale proti Frankfurtu přišlo zlepšení. Když už to vypadalo na bezbrankovou remízu, otevřel skóre Hofmann a rozjel gólovou smršť Bochumi, která nakonec vyhrála jasně 3:0.

Nejzajímavější zápas se ale odehrál bezesporu na Signal Iduna Parku v Dortmundu. Tamní Borussie vyzvala svého oblíbeného rivala z Bavorska Bayern. Kvalita ale byla na obou stranách stejná, i když hosté dokázali vést 2:0. V nastaveném čase ale vyrovnal na 2:2 Modeste. Pět minut před vyrovnáním se ale nechal vykartovat Coman a Bayern tak dohrával v deseti.

Borussia Mönchengladbach zažila proti Kolínu nad Rýnem vyrovnaný první poločas. Domácí poslal do vedení Friedrich, ale o čtyři minuty později srovnal z penalty Kainz. Střelec hostů však v nastaveném čase první půle zavinil penaltu i na druhé straně a po druhé žluté kartě zamířil předčasně do sprch. Výhodu využil Bensebaini, který se trefil i po změně stran, stejně jako Stindl a Thuram.

Gladbach - 1. FC Köln 5:2
Branky: 27. Friedrich, 45+2. z penalty a 76. Bensebaini, 47. Stindl, 90+1. Thuram - 31. z penalty Kainz, 84. Huseinbasic

Hertha - Freiburg 2:2
Branky: 34. z penalty Lukebakio, 61. Serdar - 22. Kyereh, 78. Schade

Stuttgart - Union Berlín 0:1
Branka: 76. Jaeckel