Inter měl proti Sassuolu na mále, přesto bere díky Džekovi tři body. AC Milán nedal Juventusu šanci

Edin Džeko má sice už svůj věk, ale znovu ukázal, že místo v Interu Milán má. Proti Sassuolu vsítil obě branky a zařídil těsnou výhru 2:1. O něco pohodovější zápas odehrál konkurent Interu AC Milán, který hostil Juventus a vyhrál 2:0.

Italská Serie A si v sobotu připravila poměrně solidní program. A to převážně pro fandy milánského hokeje. Oba kluby ze severu Itálie odehrály deváté kola úspěšně. Inter se dostal do vedení těsně před odchodem do šaten po první půli, a to díky Džekovi, který nakonec navyšoval i na 2:1 a zařídil cenné tři body.

Stejně tak AC se dostalo do vedení těsně před odchodem do šaten po první půli. Juventusu ale nedovolili milánští žádný střelecký kontakt, a když chvíli po startu druhého poločasu navyšoval na 2:0 Diaz, bylo vymalováno.

Poslední slovo dne měl duel Bologny se Sampdorií, ale zde vítěze nehledejte. I když domácí zvládli první poločas lépe a vyhráli 1:0, v druhé půli měl slovo Srb Djuričič a z těžké pozice zachránil alespoň bod. Pro Sampdorii to byl teprve třetí v této sezóně a bez jediné výhry je absolutně na dnu tabulky. Bologna na tom není o moc lépe, má jen o čtyři body navíc.

FC Turín přivítal na své půdě Empoli a musel dotahovat jednobrankové manko ze startu druhého poločasu po trefě Destra. Nakonec se tak i stalo, když v nastavení srovnal na konečných 1:1 Lukič. Monza po trefách Carlose Augusta a Marího přetlačila Spezii.

Salernitana doma vedla zásluhou Piatka, ale po změně stran stav srovnal Depaoli. Až nastavený čas rozhodl o výhře domácích, když se prosadil Dia. Udinese si rozdělilo body s Atalantou za remízu 2:2. Na jedné straně se prosadili Deulofeu a Pérez, na té druhé pak Lookman a Muriel z penalty.

V pondělní dohrávce pak Lazio deklasovalo na hostující půdě domácí Fiorentinu, kterou nespasil ani v 58. minutě na hřiště nastoupivší Barák. Jeho Fialky v té době prohrávaly už 2:0, Lazio pak v závěru skóre vyšperkovalo dalšími dvěma zásahy.

Cremonese - Neapol 1:4
Branky: 47. Dessers - 26. z penalty Politano, 76. Simeone, 90+2. Lozano, 90+6. Olivera

AS Řím - Lecce 2:1
Branky: 6. Smalling, 48. z penalty Dybala - 39. Strefezza

Fiorentina - Lazio 0:4
Branky: 11. Veccino, 25. Zaccagni, 85. Luis Alberto, 90 (+1). Immobile