Bílek: Koncovka nás trochu trápila, ale není úplně jednoduché hrát ligová utkání po Lize mistrů

Bílek: Koncovka nás trochu trápila, ale není úplně jednoduché hrát ligová utkání po Lize mistrů

V Lize mistrů působí Plzeň dle výsledků jako otloukánek, ale je nutné brát v potaz, že los skupin k němu byl vřelý co do atraktivity, ale krutý po stránce hratelnosti. Západočeši to naposledy pocítili při konfrontaci s Bayernem Mnichov, ale i přes vysoký debakl 0:5 dokázali přepnout na domácí soutěž, kde okupují čelo tabulky.

Viktoriáni v sobotu na domácí půdě porazili Mladou Boleslav 2:0 a přesné zásahy obstarali Luděk Pernica a Václav Jemelka. Plzeň tak i nadále vládne aktuálnímu ročníku FORTUNA:LIGY a může živit naděje na obhajobu mistrovského titulu.

„Není úplně jednoduché hrát ligová utkání po zápasech Ligy mistrů, ale dnes jsme to zvládli poměrně dobře. Měli jsme spoustu situací, kdy jsme mohli vstřelit góly. Trošku nás trápila koncovka, ale je to velmi důležité vítězství. Druhá branka nás definitivně uklidnila,“ nechal se pro stránky fcviktoria.cz slyšet trenér domácích Michal Bílek.

Po závěrečném hvizdu chválil především hráče ze své defenzivní řady, kterým se podařilo nejen udržet čisté konto, ale postarat se i o vstřelené góly. „Mladou Boleslav jsme nepustili do nějakých vyložených šancí, naše obrana vyřešila jejich rozjeté útoky velmi dobře. Jsem rád, že se střelecky prosadili obránci a obecně, že umí dávat góly i hráči z defenzivy. Je to skvělé pro celý tým,“ dodal kouč Plzně.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.