Oslabené AC nemělo proti Chelsea šanci. Real dorovnával v hodině dvanácté

Skupinová fáze Ligy mistrů otevřela brány své druhé poloviny, která ovšem neměla vřelé přivítání pro italské celky. Jak AC Milán, tak i Juventus Turín shodně prohrály 0:2. Následujících pět zápasů končilo remízou.

Manchester City si jako první tým zajistil účast ve vyřazovací části. Původně k tomu potřeboval uhrát tři body na půdě Kodaně, ale jelikož Sevilla nad Dortmundem nevyhrála, tak mu stačil i bod. Začátek zápasu naznačoval, že půjde o jasnou záležitost, ale pak přišlo vyloučení nováčka Gomese a domácí tempo hry vyrovnali. I přes snahy o změnu výsledku jsme se žádné branky na jedné či druhé straně nedočkali, a tak nám utkání skončilo bezgólovou remízou.

Mračná se začínají stahovat nad italskými celky. Na Inter čtvrtý zápas skupiny ještě čeká, AC Milán a Juventus jej mají za sebou. Zatímco AC nestačilo na Chelsea 0:2, proti níž navíc hrálo od osmnácté minuty bez vyloučeného Tomoriho, tak Juventus stejným poměrem padl s Haifou. Výkonnostní krize Staré dámy se tak prohloubila a nyní jí k postupu pomůže už jen zázrak.

Namále měl také Real Madrid, který se vydal na neutrální půdu do Varšavy, kde čelil Šachtaru Doněck. Pro svěřence Carla Ancelottiho se duel neodehrával vůbec dobře a až do páté minuty nastavení jeho družina prohrávala 0:1. Následně přišla záchranná brzda v podobě Rudigera, jenž si ve vápně naskočil na centr Kroose. Bílému baletu tak zajistil bod za remízu 1:1.