Neuer, Gnabry, Musiala, De Ligt či Davies... Bayern počítá před představením na západočeské půdě ztráty

Neuer, Gnabry, Musiala, De Ligt či Davies... Bayern počítá před představením na západočeské půdě ztráty

Slovutný Bayern Mnichov je zvyklý na zápasy létat, nicméně do ne až tak vzdálené Plzně se z Mnichova, kde ještě v úterý odpoledne absolvoval předzápasový trénink, vydal autobusem. Záložník Leon Goretzka prozradil, že si cestu krátil tím, že podepsal zhruba pět tisíc autogramových kartiček.

Bavorský gigant nebude v Doosan aréně ani zdaleka v nejsilnějším složení. Kvůli zdravotním potížím bude hlavní trenér Julian Nagelsmann postrádat pětici Manuel Neuer, Serge Gnabry, Jamal Musiala, Matthijs de Ligt a Alphonso Davies.

Mezi třemi tyčemi tak dostane šanci dlouholetý náhradník kapitána Bayernu Sven Ulreich, který je ve svých čtyřiatřiceti letech podobně ostříleným typem gólmana a kromě Bayernu už chytal také za Stuttgart nebo Hamburk. Na západě Čech ho ovšem bude čekat premiérový soutěžní start v tomto ročníku...

"Manuel by nehrál, ani kdyby šlo o nějaký zápas vyřazovací fáze. Má opravdu velké bolesti ramene, které omezují jeho hybnost. Zatím nedokážu říct, jestli bude, nebo nebude hrát v neděli. Naštěstí má ještě několik dní, aby se dal do pořádku. Sven je velmi zkušený brankář. Člověk si na to zvykne, že kolikrát dlouhou dobu nehraje, a potom musí podat vynikající výkon. Náš kouč brankářů Toni Tapalovic ho velmi dobře připravuje. V žádném případě to nebude problém," nastínil na oficiálních stránkách fcbayern.com bývalý stratég Hoffenheimu i Lipska.

Pořád však bude moci počítat s hvězdami jako Müller, Sané, Mané, Coman, Sabitzer nebo Kimmich, což budí respekt i přes některé výše zmíněné absence. A kdo ví, třeba se opět dostane ke slovu i nadějný francouzský teenager Mathys Tel, jemuž je teprve 17 let, ale v bundeslize už dokázal skórovat.

Bayern, který před pár dny remizoval 2:2 v Signal Iduna Parku s tamní Borussií, je zatím ve své skupině Ligy mistrů bodově stoprocentní a podle svého trenérského šéfa nic nepodcení ani na území, jemuž vládnou Mosquera, Chorý, Staněk a spol.

"V LM jsme podali dobré výkony a dosáhli dobrých výkonů, na to chceme navázat. Osobně chci v každém zápase vyhrát bez ohledu na soupeře. Pokud to tak někdo nemá, asi by neměl dělat fotbal. Jsem optimistou v tom, že Plzeň nepodceníme. Všichni si dokážou spočítat, že pokud bychom měli po středě 12 bodů, tak nás to staví do velmi výhodné pozice. Taky by nám to dodalo klid pro zápasy v bundeslize, především pro nedělní Freiburg. To je pro nás důležité jak s ohledem na atmosféru v týmu, tak z pohledu tabulky," dodal pětatřicetiletý trenér německého suveréna.

Straka o Plzni s Bayernem: Hrát odvážněji, Bassey s Jirkou na plac! I tak to ale bude o tom, jak k tomu hosté přistoupí