Gól v LM je splněný sen, přiznal Kliment, který ale měl smíšené pocity: Za druhou půli bychom měli dostat pochvalu

Gól v LM je splněný sen, přiznal Kliment, který ale měl smíšené pocity: Za druhou půli bychom měli dostat pochvalu
OBSAHUJE OHLASY

V Doosan aréně se ve středu večer odehrával v rámci čtvrtého kola skupinové fáze Ligy mistrů zápas dvou odlišných poločasů. Zatímco po prvním dějství vedl Bayern Mnichov čtyřgólovým rozdílem a vypadalo to na pořádnou domácí blamáž, ve druhé půli se Viktoria zvedla, utkání zkorigovala dvěma trefami Adama Vlkanovy s Janem Klimentem a po závěrečném hvizdu tak svítilo na výsledkové tabuli skóre 2:4, což už tak hrozivě nezní.

Jak hodnotil střet s bavorským kolosem a druhý ze střelců Jan Kliment, jenž se vrací po zranění a naskočil až na druhých pětačtyřicet minut? "Mám smíšené pocity. Zápas jsme prohráli, ale za druhou půlku bychom měli dostat pochvalu, protože jsme hráli dobře. Měli jsme pokyny, že se máme vytáhnout a zkusit je napadat. To nám vycházelo, měli jsme dost příležitostí a mohli jsme dát i víc branek. Gól je splněný sen hlavně kvůli tomu, že je to v Lize mistrů. Tenhle zápas řadím vysoko. Navíc to v druhém poločase byla vyrovnaná partie, to jsem ani nečekal," přiznal webem fcviktoria.cz citovaný forvard, který se v minulosti objevil také ve Stuttgartu nebo Brondby Kodaň a na západ Čech se odebral ze Slovácka.

O své hodnocení se samozřejmě tradičně podělil také hlavní trenér Michal Bílek. Co řekl v pauze svým svěřencům v kabině, že do druhé části hry vyběhli skoro jako vyměnění a hru se jim podařilo vyrovnat? "Zvýšit hlas by bylo k ničemu, bylo potřeba zachovat chladnou hlavu. Vysvětlili jsme si, jak chceme hrát a že je nutné to důstojně dohrát. Druhá půle byla od mých hráčů příkladná, mám radost. Potřebovali jsme to ke zvýšení sebevědomí," prozradil muž zodpovědný za výkony a výsledky úřadujícího domácího šampiona, který ligové tabulce vládne i v současnosti.

Bývalý stratég české reprezentace věděl, že Bayern je špičkový tým a že je neuvěřitelný hlavně v útočné fázi. "Mají rychlé hráče a jejich pohyb nám dělal problém. Snadno se k nám dostávali a dávali branky. První půle byla velká nepříjemnost. Cením si toho, že jsme se nepoložili a druhou půli jsme odehráli velmi dobře – vyhráli jsme ji 2:0. Naši fanoušci nás podporovali celých 90 minut, za to jim děkujeme. Povzbuzovali nás a odměnou pro ně byl druhý poločas. Věřím, že aspoň trochu byli spokojení," uzavřel blízký spolupracovník Pavla Horvátha, Marka Bakoše a Matúše Kozáčika.

Plzeň zdramatizovala domácí partii s Bayernem, Barcelona zachránila remízu s Interem Milán