Tecl: Máme i smůlu, že se nám nic neodrazí. Dostáváme sami sebe pod ohromný tlak, teď se ukáže, jak jsme na tom

Tecl: Máme i smůlu, že se nám nic neodrazí. Dostáváme sami sebe pod ohromný tlak, teď se ukáže, jak jsme na tom
OBSAHUJE VIDEO

Stanislav Tecl po prohře s Kluží připouští, že jeho tým je v problémech. Jak herních, tak z perspektivy postupových ambic. Přesto stále věří, že obojí dokáže Slavie co nejrychleji zlomit. 

Zápas proti Kluži, ve kterém minimálně řečí čísel měli hosté daleko více ze hry se Teclovi hodnotil těžce. “Nevím ani, co na to říct. Je to třetí zápas bez vstřeleného gólu. První poločas myslím hrajeme dobře, dostaneme se dvakrát do šance, ale nejsme schopní to protlačit. Potom to takhle vypadá. Je to těžké. To, že nejsme schopní se prosadit, je smutné. Chybí nám asi trošku štěstí. Kdybychom dali gól, tak by nám to hrozně pomohlo, ale teď je to všechno naopak. Je to těžké období a velká zkouška, jak tým zareaguje,“ komentoval čtvrtečních devadesát minut hrot Slavie pro slavia.cz.

Cestu z trablů vidí jedinou. „Musíme pracovat, bojovat, dotlačit tam gól třeba kolenem, abychom se dostali do vedení a nemuseli to pořád dohánět,“ míní Tecl ohledně překonání krize. Podobně přímočaře pak rýsuje i postup ze skupiny v Konferenční lize, kde se po čtvrteční prohře sešívaní propadli mimo postupové příčky.„Jsou to dva zápasy, musíme dvakrát vyhrát a bude to dobré. Ale je to třetí zápas, který jsme nezvládli, a to je strašně moc. Dostáváme sami sebe pod ohromný tlak. Teď se ukáže, jak jsme na tom,“ burcuje doposud nejlepší střelec slávistické sezóny. 

Zároveň nicméně Stanislav Tecl ocenil i hru soupeře. “Byli dobří. Dostali se do vedení, to jim vyhovuje. Umějí se stáhnout do vápna, kde je těžké je prostřelit nebo dostat tam centr. V naší situaci máme i trochu smůlu, že se nám nic neodrazí. Yirovi chybělo deset centimetrů, aby to dal do prázdné brány. Hráli účelně, ale my jsme jim pomohli dostat se do vedení,“ zhodnotil Tecl strategii Kluže, která prakticky se stejnou taktikou dokázala během jednoho týdne ovladnout zápas jak v Edenu, tak na domácím stadionu. A značně rozkymácet slávistické ambice o pohárovém jaru.