Nguyen zachytal skvěle a podržel nás, chválil překvapivý exekutor Reinberk, Svědík zmínil nejhorší výkon v EKL

Nguyen zachytal skvěle a podržel nás, chválil překvapivý exekutor Reinberk, Svědík zmínil nejhorší výkon v EKL
OBSAHUJE VIDEO

1. FC Slovácko dokázalo dokonale zaskočit favorizované Nice a zpět na Moravu si z francouzské půdy odvezlo plný počet bodů, díky čemuž soupeři oplatili těsnou prohru z minulého týdne. Vítěznou trefu vstřelil pár minut před koncem ze standardní situace zkušený Petr Reinberk, pro nějž šlo o druhou trefu v řadě.

Šanci k tomu si však musel tvrdě vybojovat ve vlastním mužstvu. "Marek Havlík se na to moc netvářil, ale říkal jsem mu, ať mě to nechá kopnout a jednou v životě to tam taky pošlu. Zeď se rozestoupila a mezírkou to tam prošlo. Podařilo se," zářil třiatřicetiletý obránce, jehož dojmy nabídl web fcslovacko.cz.

Sám přitom běžně standardky opravdu nezahrává. "Veliče Šumulikoski ví, že jsem si to na tréninku zkoušel. Dělal si ze mě srandu, že v zápase to nikdy nekopnu. Poprosil jsem Havlíka, jestli mi to nenechá. Taky si na to věřil," doplnil bývalý mládežnický reprezentant Česka.

Kozák, Petržela, Kadlec a spol. se díky výhře v tabulce bodově dotáhli na Kolín nad Rýnem a jen bod je dělí od Nice. "Je to nádhera. Mohli jsme z prvních tří zápasů mít víc bodů a výsledkově nám to nevyšlo. Ve čtvrtek hra nebyla dobrá a přesto jsme vyhráli. Nice se snažilo hrát na konci na dlouhé balony, ale poradili jsme si s tím dobře," těšilo Reinberka, který pochválil i brankáře Filipa Nguyena. "Zachytal skvěle a podržel nás. Zvládl to a byl výborný."

Boj o postup ze skupiny D tak zůstává i nadále otevřený. "Každý zápas chceme zvítězit a budeme se chtít o postup porvat," ubezpečil dlouholetý hráč Slovácka, ve kterém strávil vyjma krátkého hostování ve Vítkovicích celou dosavadní kariéru.

To, že to ze strany hostů nebylo úplně ono, potvrdil po závěrečném hvizdu také jeho šéf Martin Svědík. "V prvním poločase jsme podali nejhorší výkon ze všech zápasů Konferenční ligy. Navázali jsme tak na nedělní ligové utkání s Bohemians. Ztráceli jsme jednoduché míče, v obranné fázi jsme se špatně posouvali. V poločase jsme reagovali střídáním a změnou rozestavení. Hru jsme postupně vystupňovali. Byli jsme lepší, kompaktnější," našel přeci jen pár pozitiv respektovaný kouč z Uherského Hradiště.

Tecl: Máme i smůlu, že se nám nic neodrazí. Dostáváme sami sebe pod ohromný tlak, teď se ukáže, jak jsme na tom