Griezmann obstaral výhru Atlétika v Bilbau, ostře sledované EL Clásico ovládl Real Madrid

Deváté kolo španělské nejvyšší soutěže začalo již v pátek, ale poměření sil mezi Vallecanem a Getafe branku nenabídlo. Remízou skončil také souboj Girony s Cadiem zkraje soboty, avšak hosté vedli od začátku druhé půle zásluhou Fernadeze. O dělbě bodů pak rozhodl v nastaveném čase Stuani.

Nerozhodným výsledkem skončil také zápas Valencie, která přivítala na své půdě Elche. Mezi střelce se zapsali dvojitě Cavani a Milla. Sevilla přetlačila Mallorcu 0:1 díky trefě, kterou ve druhém poločase vygeneroval Gudelj. Hubený náskok udrželo také Atlético Madrid, kterému obstaral body proti Bilbau francouzský útočník Griezmann.

Nedělní program odšpuntovala Celta Vigo, která neuhájila domácí půdu před nájezdem Realu Sociedad. Na trefu Illarramendiho reagoval ještě Aspas, ale po změně stran vrátil hostům náskok Zubeldia.

Slavné El Clásico na San Bernabéu dopadlo lépe pro Bílý balet, který dokázal přetlačit Barcelonu 3:1. Jako první se v utkání trefil již ve 12. minutě Benzema, náskok v první půli pak pojistil Valverde. Naději katalánskému týmu vykřesal sedm minut před závěrečným hvizdem Torres, ale v nastveném čase proměnil pokutový kop Rodrygo.