Pět událostí 12. kola: Lingr spasil Slavii i v deseti, spolehlivý návrat Staňka, střelecké probuzení Vašulína i vítězný debut Hapala

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Hlavní událostí 12. kola FORTUNA:LIGY je vítězná premiéra Pavla Hapala na lavičce Baníku. Ve Vítkovicích i díky premiérové brance Srdjana Plavšiče slavil vítězství nad Slováckem v poměru 3:1. Zabrala Slavia, i když v deseti to proti Mladé Boleslavi neměla jednoduché a zvítězila 2:1. Tři body mají také Plzeň, Sparta či Hradec Králové.

Spartě to tentokrát šlo i bez Krejčího

Sparta se kvůli svalovému zranění musela obejít bez Ladislava Krejčího a fanoušci se báli, zda na řadu opět nepřijde remíza. Doma s Pardubicemi se ale nic takového nekonalo, Sparta svůj účet načala už v 8. minutě a dokončila jej v 74. minutě, kdy Tomáš Wiesner prvním ligovým gólem v sezóně uzavřel na konečných 5:2.

Poprvé se v novém ročníku FORTUNA:LIGY trefil Martin Minčev, střeleckou formu potvrdil Jan Kuchta a kouč Brian Priske tak mohl být spokojen.

„Hráči jsou spolu delší dobu, více rozumí našim požadavkům a i sobě navzájem. Na hřišti si dokáží vyhovět, dostávají se do lepších pozic. Vrátil se nám Haraslín, rozstřílel se Kuchta. Tohle všechno se skládá dohromady a díky tvrdé práci stoupáme. Uspěli jsme potřetí za sebou a z toho mám opravdu radost," pravil spokojeně Dán.