Pět událostí 12. kola: Lingr spasil Slavii i v deseti, spolehlivý návrat Staňka, střelecké probuzení Vašulína i vítězný debut Hapala

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Hlavní událostí 12. kola FORTUNA:LIGY je vítězná premiéra Pavla Hapala na lavičce Baníku. Ve Vítkovicích i díky premiérové brance Srdjana Plavšiče slavil vítězství nad Slováckem v poměru 3:1. Zabrala Slavia, i když v deseti to proti Mladé Boleslavi neměla jednoduché a zvítězila 2:1. Tři body mají také Plzeň, Sparta či Hradec Králové.

Vítězný debut Hapala, první gól pro Plavšiče

Jak už to tak bývá, nový kouč přináší okamžitý efekt. Stejně to dopadlo u Pavla Hapala a Baníku Ostrava. Přesto si Baník v domácím prostředí zadělal na problémy.

Proti Slovácku se díky trefám Almásiho a Plavšiče dostal do dvoubrankového vedení, během minuty poté dvě žluté karty inkasoval Jan Kalabiška a zdálo se, že je rozhodnuto. Po pauze ale hlavičkou snížil Hofmann a drama bylo na světě. Definitivní podobu výsledku dal ovšem šest minut před koncem Filip Kaloč a Baník tak po třech zápasech slaví vítězství 3:1.

„Bylo to pro nás velice těžké utkání. Určitě nám pomohlo rychlé vedení, červená karta už tolik ne, protože jsme se začali bát o výsledek. Ale jsem spokojen, bylo tam nasazení a bojovnost.  Při přesilovce jsme ale neměli mezihru, přišly ztráty a několik standardních situací. Myslím si, že to dělá hlava. Čeká nás ještě spousta práce," nelétal v oblacích Hapal. Baník se již ve středu představí ve Velvarech v rámci MOL Cupu, o víkendu zajíždí na půdu úřadujícího mistra a aktuálního lídra z Plzně.