Pět událostí 12. kola: Lingr spasil Slavii i v deseti, spolehlivý návrat Staňka, střelecké probuzení Vašulína i vítězný debut Hapala

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Hlavní událostí 12. kola FORTUNA:LIGY je vítězná premiéra Pavla Hapala na lavičce Baníku. Ve Vítkovicích i díky premiérové brance Srdjana Plavšiče slavil vítězství nad Slováckem v poměru 3:1. Zabrala Slavia, i když v deseti to proti Mladé Boleslavi neměla jednoduché a zvítězila 2:1. Tři body mají také Plzeň, Sparta či Hradec Králové.

Oscar dohrál už po sedmi minutách, Slavia ale duel zvládla

Slavia měla v závěrečném utkání 12. kola vynikající vstup, už ve 4. minutě si ligový gólový účet ve Slavii otevřel Václav Jurečka. Jenže už o tři minuty později zatáhl Oscar Dorley Jiřího Skaláka a bylo zle.

Rozhodčí Křepský poslal nejprve ze hry Ousoua, až video mu poradilo, že faulujícím hráčem byl právě Dorley. Ten inkasoval červenou kartu a sám faulovaný z penalty srovnal. V té chvíli nebylo domácím dvakrát do zpěvu.

„Byla to pro nás rána. Reakce týmu ale byla jiná než v minulých zápasech. Konečně byl na trávníku někdo, kdo mužstvo vedl,“ podotkl na tiskové konferenci Jindřich Trpišovský a nepřímo tím hovořil o ofenzivní dvojici Jurečka – Lingr.

A zatímco prvně jmenovaný otevřel skóre, bývalý záložník Karviné jej dokončil. „Byla na nás deka, jsem ale obrovsky pyšný na tým. Po utkání v Kluži jsme si vše vyříkali, sedli jsme si s kluky a trenéry. Ukázali jsme, jaký jsme tým. Hráli jsme v deseti a pro diváky to možná nebyl moc koukatelný fotbal, ale zvládli jsme to týmově. Máme tři body a to je perfektní příprava na derby. Myslím, že se od této výhry můžeme odpíchnout," těší vítězství autora vítězné branky.