Jablonecký Horejš se snaží od nepříjemného tlaku oprostit: Musíme makat dál, není čas na nějakou paniku

Jablonecký Horejš se snaží od nepříjemného tlaku oprostit: Musíme makat dál, není čas na nějakou paniku

Jablonec už během podzimu prožívá třetí různou éru. Po extra dlouhém čekání na výhru a následných čtyřech triumfech v řadě nyní táhne severočeská družina nelichotivou šňůru tří proher v řadě bez vstřelené branky.

Po domácí blamáži s druholigovým Vyškovem (0:1) se na Střelnici nestal zázrak ani proti vedoucí Plzni (0:3) a Viktoria si tak na jabloneckém hřišti prodloužila domácí neporazitelnost na úctyhodných 33 utkání v řadě.

"Herně to mužstvo prošlo nějakým procesem, teď se od nás trochu odklonilo i štěstí. Navíc nám vypadlo hodně hráčů do ofenzívy a dalších variant moc nemáme," smutnil webem fkjablonec.cz citovaný trenér David Horejš.

I když přicházel z Dynama České Budějovice jako spasitel a nositel čerstvé krve, zelenobílá družina je v tabulce až dvanáctá a zdá se, že by mohlo dojít na druhou slabou sezonu v řadě, což dostává pod tlak právě i nástupce Petra Rady...

Sám šéf Chramosty, Jovoviče či Šulce připustil, že jeho nynější situace není úplně komfortní a trpělivost Miroslava Pelty nemusí být věčná...

"Snažím se od toho oprostit. Věděli jsme, že vyřazení z poháru je průšvih. Tlak tu je, ale my se z toho musíme znovu zvednout. Už jednou jsme se z toho dostali a třikrát vyhráli. Celkově mě to mrzí. Dostali jsme se na nějakou vítěznou vlnu. Ale nemyslím si, že přišlo i nějaké uspokojení. Tabulka je ale strašně vyrovnaná. Musíme makat dál. Jedno vítězství nás může zase posunout jinam. Zápasů je ještě spousty. Není čas na nějakou paniku,“ informoval novináře po jasné domácí prohře pětačtyřicetiletý expert.

Jablonečtí už během podzimu hostili doma všechny tři současné aspiranty na titul. Která ze špičkových domácích týmů udělal největší dojem na důležitého stopera Davida Heidenreicha?

"Slavia tu byla na samém začátku sezony, kdy to měla v srpnu ještě hektické, tam jsme taky mohli udělat lepší výsledek (2:3). Se Spartou to byl hodně vyhecovaný zápas (1:1). A teď nám Plzeň ukázala lekci z produktivity. Plzeň je asi zaslouženě první, protože je produktivní. Skvěle je drží i gólman," zakončil dvaadvacetiletý stoper, jenž stále patří Atalantě Bergamo.

Na trůn pro Hráče kola usedl habán z Plzně, Gambijci ze Zlína chyběl jen vstřelený gól. Kdo skončil v závěsu za nimi?

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.