Jen bojovníci nestačí. Greššák, Zorvan a Ventúra jsou pro Sigmu do přechodové fáze a kvality naprosto klíčoví...

Jen bojovníci nestačí. Greššák, Zorvan a Ventúra jsou pro Sigmu do přechodové fáze a kvality naprosto klíčoví...

S tím, že si Sigma odvezla z vršovického Ďolíčku jen bod, byl hanácký kouč Václav Jílek v pohodě. Z celkového pohledu a vývoje utkání 12.kola musel výsledek 1:1 brát a považoval ho za plusový bod z venku.

Laťka z předchozího kola proti Slavii (2:0) však vyrovnána nebyla a u Botiče předvedli hosté z Androva stadionu výrazně slabší výkon. Čím to bylo?

Fotbal se podle hanáckého šéfa rozhoduje v emocionalitě a přístupu hráčů a vstupují do toho různé faktory. "Proti Slavii jsme hráli v domácím prostředí, byli jsme hodně namotivovaní. V uvozovkách jsme neměli co ztratit. Dobře jsme do zápasu vstoupili. Hráči ze sebe dostali síly, o kterých možná ani neví," vrátil se k poslednímu tříbodovému zisku Jílek, jehož vyjádření vyšlo na sigmafotbal.cz.

Pak je ovšem rozdíl, když se jede ven za kvalitním soupeřem, který nehraje složitý fotbal, uhrává míče nahoře a dostává Sigmu pod tlak. "Když v takovém utkání nepředvedete kvalitu na to, abyste získávali druhé balóny a abyste si věřili na míči, což si myslím, že největší rozdíl byl v kvalitě a sebevědomí středových hráčů, tak z toho vše pramení. V tomhle jsme byli výrazně slabší než soupeř. Tu laťku, kterou jsme si nastavili proti Slavii, tak té jsme se zdaleka nedotkli. Nechci to obhajovat tím, že je to jiné. Chci, abychom se prezentovali podobným způsobem a mentalitou, jako v domácím zápase proti Slavii, ale je vidět, že nás v tomhle čeká ještě kus práce a cesty," přidal exsparťanský kormidelník.

Během října se nechal slyšet, že útočný tandem Antonín Růsek - Mojmír Chytil patří v soudobé lize k tomu nejlepšímu. Ofenzivní dvojice byla nebezpečná i proti zelenobílým barvám, jen možná nedostávalo míč tak často...

"V momentě, kdy se dostanete do výhodných pozic a nevěříte si, tak je to složité. Chtěli jsme reagovat na to, že malá vápna tady byla ve velice kritickém stavu, takže jsme tam moc nechtěli hrát. Máme teď zakořeněný jiný způsob rozehrávky i přes Kubu Trefila. Nyní jsme si to hodně zjednodušovali. Pak i finální hráči jsou v daleko těžších situacích. Jsou daleko lépe bránění. Myslím, že prvních patnáct dvacet minut s tímhle problém nebyl. To Mojmír opět exceloval, vyvážel balóny, uhrával je. Měli s ním velké problémy. Trenér soupeře na tohle i reagoval přehozením stoperů, protože Hůlka si s ním nevěděl moc rady. Bohužel jsme to moc nevyužili. Pak už jsme byli pod tlakem a neměli jsme schopnost správně vyhodnocovat situace. Vybavuji si situaci, kdy Honza Navrátil měl rozeběhnutého Mojmu Chytila, může mu jen posunout míč a jdeme dva na dva. On místo toho hledal na třicet čtyřicet metrů spoluhráče ve středu pole. My ty pozice máme otevřené, ale místo toho vymýšlíme něco, co nemá šanci na úspěch. V tomhle jsme byli jednoznačně horší, než soupeř. Pro nás je to ponaučení. Nechci se za to schovávat, ale nemohli jsme využít Greššáka, Zorvana a Ventúru. Pro nás jsou to tři hráči, kteří jsou do přechodové fáze a kvality naprosto klíčoví. Bohužel nám chybí, místo nich máme na hřišti bojovníky a s těmito věcmi máme trochu problém," přiznal šestačtyřicetiletý expert z Androva stadionu.

Jen pro úplnost. Šestadvacetiletý Zorvan odehrál v této ligové sezoně jen šest zápasů, o rok starší Ventúra se dosud zastavil na pěti startech a třiatřicetiletý Greššák má na kontě pouze 216 odehraných minut. Na dvanáct kol to tedy není zrovna mnoho.

Berkovce zatím porážky neděsí: Není to ještě úplně hrozné, nejsme dole. Pořád jsme nováček, musíme to takhle brát

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.