Šest zástupců slavných "S", u nichž je pravděpodobné, že se ve 304. derby v Edenu budou podílet na gólu?

DERBY PRAŽSKÝCH "S"

Rozhodnout blížící se bitvu o Prahu samozřejmě může při závěrečném rohovém kopu v 97. minutě slávista Ondřej Kolář, případně jeho sparťanský protějšek Matěj Kovář, ale znáte to, kapánek pravděpodobnější jsou přeci jen jiné varianty. Níže před vámi leží seznam hráčů z obou táborů, kteří jsou zatím v této sezoně FORTUNA:LIGY v rámci svých týmů nejproduktivnější a jejichž nedělní šance ke skórování tak nemusí být úplně zanedbatelná. Slušná ofenzivní čísla už vygenerovali jak tři zástupci sešívaného vicemistra, tak tři představitelé současné letenské školy.

Casper Højer (12 zápasů, 2 góly, 7 asistencí)

Sedmadvacetiletý bek s minulostí ve čtyřech dánských klubech sice zažívá v české metropoli již svůj druhý ročník, nicméně vzhledem k nemalým zdravotním peripetiím o sobě dává pořádně vědět až letos.

V rozběhlém ročníku ho Brian Priske poslal úplně do všech ligových zápasů a jeho krajan se mu odvděčil za důvěru dvěma přesnými zásahy a sedmi asistencemi, což z něj dělá nejlepšího nahrávače celé soutěže.

Jeho centry by měly hojně létat i ve Vršovicích a už bude na jeho sparťanských spoluhráčích, co vše se jim s nimi před opětovnou sešívanou jedničkou Kolářem podaří vymyslet.

Foto: AC Sparta Praha