Šest zástupců slavných "S", u nichž je pravděpodobné, že se ve 304. derby v Edenu budou podílet na gólu?

DERBY PRAŽSKÝCH "S"

Rozhodnout blížící se bitvu o Prahu samozřejmě může při závěrečném rohovém kopu v 97. minutě slávista Ondřej Kolář, případně jeho sparťanský protějšek Matěj Kovář, ale znáte to, kapánek pravděpodobnější jsou přeci jen jiné varianty. Níže před vámi leží seznam hráčů z obou táborů, kteří jsou zatím v této sezoně FORTUNA:LIGY v rámci svých týmů nejproduktivnější a jejichž nedělní šance ke skórování tak nemusí být úplně zanedbatelná. Slušná ofenzivní čísla už vygenerovali jak tři zástupci sešívaného vicemistra, tak tři představitelé současné letenské školy.

Ondřej Lingr (10 zápasů, 4 góly, 2 asistence)

Čtyřiadvacetiletý karvinský expres pendluje ve Vršovicích neustále mezi lavičkou a základní sestavou, s tím, že v tomto ročníku ho zatím Jindřich Trpišovský využil na 497 minut.

Dotyčné číslo ovšem ovlivnilo zranění. Na pouhých pět vystoupení v základu jsou však čtyři góly a dvě asistence velmi solidní a záložník se tak dál statečně pere o to, aby byl využíván ještě o něco více než dosud.

Loňský ligový ročník zakončil 14 brankami při devatenácti pobytech mezi jedenácti vyvolenými. Gólovost by mu tedy chybět neměla, což ostatně dokázal i v posledním kole s Mladou Boleslaví.

Letos v březnu už se ostatně před domácím publikem proti Spartě do střelecké listiny zapsal a kdo ví, třeba už znovu mocně touží po repete...

Foto: SK Slavia Praha