Šest zástupců slavných "S", u nichž je pravděpodobné, že se ve 304. derby v Edenu budou podílet na gólu?

DERBY PRAŽSKÝCH "S"

Rozhodnout blížící se bitvu o Prahu samozřejmě může při závěrečném rohovém kopu v 97. minutě slávista Ondřej Kolář, případně jeho sparťanský protějšek Matěj Kovář, ale znáte to, kapánek pravděpodobnější jsou přeci jen jiné varianty. Níže před vámi leží seznam hráčů z obou táborů, kteří jsou zatím v této sezoně FORTUNA:LIGY v rámci svých týmů nejproduktivnější a jejichž nedělní šance ke skórování tak nemusí být úplně zanedbatelná. Slušná ofenzivní čísla už vygenerovali jak tři zástupci sešívaného vicemistra, tak tři představitelé současné letenské školy.

Tomáš Čvančara (9 zápasů, 4 góly, 2 asistence)

Zatímco Lukáš Juliš je na současné Letné spíše v ústraní, dvaadvacetiletý dlouhán Tomáš Čvančara se spolu s Janem Kuchtou přetahuje o status nejlepšího týmového střelce.

Na derby by měl autor letošních čtyř branek a dvou přesných asistencí opět k dispozici. Po červené kartě proti Hradci Králové totiž vynechal Brno i Pardubice.

Sparta však v oněch duelech bez něj nasázela hned 9 gólů a je otázkou, zda na jednom z nejtěžších výjezdů ligové sezony nezůstane u hry jen na jednoho hrotového útočníka.

V tom případě by zřejmě dostal příležitost jeho výše zmíněný kolega a hráč se zkušenostmi z Jablonce, Opavy i Vyšehradu by se pravděpodobně dostal do hry až v průběhu.

Foto: AC Sparta Praha