MOL Cup: Sparta, Slovácko a Slavie si otevřely střelnici, Plzeň senzačně nestačila na třetiligový tým

Zatímco v úterý nabídl domácí MOL Cup "jen" dva zápasy, v nichž si zajistily postup do čtvrtého koal Teplice s Karvinou, uprostřed pracovního týdne šlo do akce hned dvaadvacet týmů a mezi nimi také jedenáct prvoligistů včetně Plzně, Sparty, Slavie či Baníku.

V Domažlicích, v jejichž sestavě nechyběl ani David Limberský, se na první branku dlouho nečekalo a padla po akci Sáčka s Mejdrem, s tím, že na jejím konci byl Čvančara, jenž zakončoval do prázdné brány Jiskry. Zhruba o deset minut později šel velký favorit proti třetiligovému soupeři do dvougólového vedení a opět u toho byl navrátilec do sestavy Čvančara, jenž byl na konci pěkné a rychlé akce Pavelky a Mejdra.

Nevzdala se však ani Jiskra, v jejíž barvách se po přesném centru prosadil hlavičkou Dvořák a rázem to bylo pouze opět o gól. Ani tento stav ovšem nevydržel dlouho a po třetí gólové asistenci Mejdra (!) tentokráte uklízel míč do prázdné svatyně západočeského celku Zelený. Autorem čtvrté branky Sparty byl Vitík, jenž dorážel míč do sítě po tyčce, kterou nastřelil po Karabcově rohovém kopu Daněk.

Pět minut po změně stran se zapsal podruhé v utkání do střelecké listiny stoper Vitík, jenž zužitkoval rohovoý kop Karabce tím, že hlavičkoval nechytatelně pod břevno. Šestý gól hostů z Prahy zaznamenal před návštěvou 3 114 diváků Bulhar Minčev, který se tak prosadil ve druhék soutěžním klání v řadě a určitě si řekl o protor i pro nedělní derby v Edenu. Pár minut před koncem byl za nedovolený zákrok na unikajícího Fortelného vyloučen domácí Pavlík, leč více už se na hřišti Jiskry nepřihodilo. Sparta si po výsledku 6:1 připsala nejvyšší výhru v sezoně a natáhla svou vítěznou šňůru již na čtyři utkání v řadě.

Také Mladá Boleslav dokázala proti druholigovému Prostějovu potvrdit úlohu favorita v prvních dvaceti minutách kdy se podařilo rozvlnit síť Ladrovi, který je právě teď jedním z nejlepších hráčů Hoftychova kádru. Po půlhodině hry udeřil ze vzduchu po rohovém kopu také Mašek a středočeský tým se mohl proti účastníkovi F:NL definitivně uklidnit. Devět minut před koncem prvního dějství pak potěšil přítomné boleslavské fanoušky i Látal. Ve druhé půli zvýšil na čtyřgólový rozdí Mareček a s moravským 1. SK to začalo vypadat opravdu bledě.

To Sigma na hřišti třetiligových Zápů tak přesvědčivý rozjezd neměla a dokonce prohrávala, s tím, že vyrovnání ji zařídil Vodháněl, který je po svém příchodu z Rakouska spíše náhradníkem a ve středu šlo o jeho první soutěžní trefu v hanáckém trikotu. O obrat se pak šest minut po změně stran postaral Zmrzlý a Václav Jílek se tak mohl na lavičce uklidnit. Definitivní klid do jeho řad pak vnesl svou druhou brankou v zápase Vodháněl, který si tak evidentně řekl o větší počet minut v lize.

Zbrojovka Brno ještě donedávna zápolila s Táborskem ve druhé lize. Po dobrém startu do FORTUNA:LIGY se jí však v posledních týdnech přestalo výsledkově dařit a znát to bylo také na jihočeské půdě. FC SILON šel do vedení po hodině hry, kdy udělal radost kouči Nádvorníkovi střelec Ledecký. Když už to vypadalo na překvapivý triumf domácích, minutu před koncem se prosadil brněnský Alli, který vyrovnal na 1:1 a v nastaveném čase pak definitivně popravil houževnatého soupeře Ševčík.

Plzeňští přijeli do Hlučína v pozici týmu, který v domácích podmínkách nenašel přemožitele už téměř celý kalendářní rok a před pár dny jasně vyloupil jabloneckou Střelnici. Až do sedmdesáté minuty panoval na Moravě bezgólový stav, ale pak se začaly dít věci. I když se Viktorii podařilo hned dvakrát vyrovnat zásluhou Tijaniho s Buchou, nakonec inkasovala i potřetí a hlučínským hrdinou roku se stal autor hattricku Smékal. První plzeňská porážka v tuzemsku od října 2021 tak přišla na nejpřekvapivější možné půdě.

Utkání dvou naprosto odlišných poločasů bylo k vidění na Julisce, kde v první půli domácí Dukla dokázala s favorizovanou Slavií držet ještě poměrně vyrovnaný krok. Hosté se museli dát dohromady až o pauze v kabině, trenér sáhl k dvěma střídáním a rázem začala sešívaná dominance, která vyvrcholila čtyřmi brankami. Skóre nejprve otevřel v 64. minutě Ewerton a po něm se přidal ještě Masopust. V závěru klání již Dukla začala hrát vabank, jenž měl za následek další dvě inkasované branky. Tentokrát v podání Olayinky s Teclem.

MOL Cup - 3. kolo:

FK Mladá Boleslav - 1. SK Prostějov 4:0 (3:0)
Branky: 19. Ladra, 30. Mašek, 36. Látal, 56. Mareček.

TJ Slovan Velvary - FC Baník Ostrava 0:2 (0:0)
Branky: 48 Miškovič, 84. Smékal.

FC Hlučín - FC Viktoria Plzeň 3:2 (0:0)
Branky: 70. a 76. a 90. Smékal - 74. Tijani, 90. Bucha.

TJ Jiskra Domažlice - AC Sparta Praha 1:6 (1:4)
Branky: 21. Dvořák - 7. a 18. Čvančara, 27. Zelený, 31. a 51. Vitík, 72. Minčev.

FC Silon Táborsko - FC Zbrojovka Brno 1:2 (0:0)
Branky: 59. Ledecký - 89. Alli, 93: Ševčík.

K Chlumec nad Cidlinou - FC Hradec Králové 0:4 (0:1)
Branky: 35. a 73. Čihák, 82. Novotný, 84. Vašulín.

SK Zápy - SK Sigma Olomouc 1:3 (1:1)
Branky: 34. Duben - 39.  a 69. Vodháněl, 51. Zmrzlý.

1. FC Slovácko - FK Varnsdorf 6:0 (1:0)
Branky. 26. Tomič, 57. Trávník, 63. Mihálik, 71. a 76. Vecheta, 86. Brandner.

SK Dynamo České Budějovice - FC Sellier & Bellot Vlašim 3:1 (2:0)
Branky: 13. Čavos, 43. Zajíc, 63. Švec - 75. Solomon.

Bohemians Praha 1905 - FK Třinec 2:1 (1:1)
Branky: 21. a 71. Mužík - 4. Samiec.

Fk Dukla Praha - SK Slavia Praha 0:4 (0:0)
Branky: 64. Ewerton, 75. Masopust, 90+1 Olayinka, 90+2 Tecl.

Šest zástupců slavných "S", u nichž je nejpravděpodobnější, že se ve 304. derby v Edenu budou podílet na gólu?