Pohár jsme chtěli vyhrát, kroutí Bucha nechápavě hlavou po vyřazení s Hlučínem. Kde viděl chyby?

OBSAHUJE OHLASY

V lize jim to náramně klape, ale s pohárem se Plzeň loučí hned po prvním odehraném utkání. Svěřenci trenéra Michala Bílka zázračně padli v Hlučíně a doufají, že jim tento neúspěch nenalomí psychiku i pro nadcházející část sezony.

Hovořilo o tom už mnoho fotbalistů, trenérů i expertů. Zápasy v pohárech, obzvláště na půdě soupeře, bývají často nevyzpytatelné. Jednak nemusíte být navyklí na jiný trávník, ale jednak se na vás také může papírově slabší mužstvo dokonale nabudit.

Toto je příklad Hlučína, v jehož barvách zazářil zejména Dominik Smékal. Ten od 70. minuty do konce utkání zaznamenal tři branky, přičemž ta klíčová přišla v devastující moment, a sice v čtvrté minutě nastavení. Svému mužstvu tak zajistil výhru 3:2.

„Tohle je pro nás hodně velké zklamání. Rozhodně jsme nechtěli takhle vypadnout, naopak jsme tuto soutěž chtěli vyhrát. To se nám už nepovede,“ kroutil po zápase hlavou záložník Bucha, který svým gólovým příspěvkem z 90. minuty korigoval skóre na 2:2. To bylo ještě chvíli předtím, než plzeňská obrana potřetí kapitulovala před skvělým Smékalem.

„Měli jsme být více důrazní v rozhodujících chvílích. Jak v jejich vápně, tak především v tom našem,“ měl jasno Bucha. „Nabízeli jsme soupeři šance a on je hned trestal. Naopak my jsme v těch našich až zbytečně selhávali. Do poslední chvíle jsme však věřili, že budeme moct znovu udeřit,“ sdělil krátce po utkání klubovému webu.

I tak Plzeň doufá, že bude moct pokračovat v krasojízdě aspoň v domácí lize. „Musíme dál makat. Je potřeba dál pokračovat v lize tam, kde jsme skončili. Chceme navázat na vítězství v Jablonci,“ podotkl čtyřiadvacetiletý záložník, který se svými spoluhráči dostane šanci na nápravu již tuto sobotu doma proti Baníku Ostrava.