Kolář či Kovář? Neřekl bych, že jeden tým má lepšího brankáře, ale trochu méně zkušeného má Sparta, tvrdí Blažek

Kolář či Kovář? Neřekl bych, že jeden tým má lepšího brankáře, ale trochu méně zkušeného má Sparta, tvrdí Blažek
DERBY PRAŽSKÝCH "S"

V nedělní bitvě o Prahu mohou v Edenu rozhodovat i výkony brankářů. Na jedné straně bude stát osmadvacetiletý Ondřej Kolář, jemuž vyšly dva poslední zápasy a zdá se, že je zpět ve formě a na druhé straně bude hájit tři sparťanské tyče o šest let mladší Matěj Kovář.

Má lepšího gólmana Slavia, nebo Sparta? Jaromír Blažek, majitel sedmi českých titulů, z nichž jeden vybojoval v Edenu a zbylých šest na Letné, si to netroufl posoudit...

"Neřekl bych, že jeden tým má lepšího brankáře. Ale trochu méně zkušeného má Sparta. Matěj tolik nechytal v české lize, ale věřím, že se s tím popere a vyjde mu to. Měl jsem informace, že Sparta hledala posilu do brány od začátku sezony, protože trenérský štáb nebyl spokojený s klukama, kteří tam jsou. Určitě vybírali podle něčeho a zatím to vypadá, že by to Matěj mohl splnit, co se od něj očekává. Jsem zastáncem toho, aby Sparta měla jasnou jedničku. Pokud jí bude on, ať ho z Manchesteru koupí," poslal letenskému vedení jasný vzkaz internacionál, jehož názor vyšel na portálu iSport.cz.

Byť byl Kolář v minulosti nejednou kritizován a nebýt zranění Aleše Mandouse, podle všeho by se ho derby ani netýkalo, v očích někdejšího brankáře Norimberku jde o kvalitního strážce svatyně. "Slavia má dva vyrovnané gólmany. S Kolářovým přestupem do ciziny to trochu přetáhli, ale vstoupilo do toho jeho zranění, ne ztráta formy," přidal účastník tří evropských šampionátů a jednoho mistrovství světa, jehož čeká na konci prosince oslava kulatých padesátin.

Exliberecký zeť Jaroslava Tvrdíka, odchytal v dosavadní sezoně tři ligové a dva pohárové duely, v nichž inkasoval celkem čtyři branky.

Nynější jednička Sparty je na úplně stejném čísle. Jen vzhledem ke sparťanskému vypadnutí z evropských pohárů zvládla všech pět soubojů ve FORTUNA:LIZE. Čisté konto však udržela pouze jednou.

Kuchta ví, co ho v neděli čeká, doufám, že bude profesionál a věřím, že se z červené karty poučil, říká Priske

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.