Prožívám to více než ti, co přijdou třeba z Prahy a jsou tu chvíli, přiznává před podještědským derby Rabušic

Prožívám to více než ti, co přijdou třeba z Prahy a jsou tu chvíli, přiznává před podještědským derby Rabušic

Liberci poslední zápasy jednoznačně nevyšly a tým Luboše Kozla má proto co napravovat. Nepříznivou sérii by chtěl Slovan zlomit v podještědském derby s Jabloncem a to i přesto, že mu budou chybět jak kapitán Theodor Gebre Selassie, jenž si odpykává trest za vyloučení, tak křídelník Jan Matoušek, kterého do hry nepustí zranění.

Víkendový spěch v regionálním derby by mohl ambicióznímu celku ze stadionu U Nisy jednoznačně zvednout sebevědomí, o tom, že by se udržel na dostřel první šestky, nemluvě. I "Rambo" totiž moc dobře ví, že posledních pár duelů to výsledkově nebylo dobré.

"Máme velkou příležitost to nějak nastartovat a já nevidím větší motivaci a lepšího soupeře než je Jablonec, abychom pro to město vyhráli. Je to speciální zápas, který budeme chtít zvládnout. Jelikož jsem tady déle než někteří kluci v kabině, tak to prožívám více než ti, co přijdou třeba z Prahy a jsou tu chvíli, takže se snažíme do nich dostat, že je to důležitější zápas. Hlavně pro to město, pro tento region, takže aby byli více připravení a nachystaní než obvykle," zmínil důležitost nadcházejícího souboje ostřílený forvard Michael Rabušic, jehož vyjádření nabídly stránky fcslovanliberec.cz.

Liberec, který se v současnosti spoléhá zejména na střeleckou formu sedmigólového Nizozemce Micka van Burena, už nedal ve FORTUNA:LIZE hodně dlouho gól ze hry. Mohlo by se to prolomit právě v bitvě o krále kraje?

"Samozřejmě v to věříme. Sice jsme nedali gól ze hry, ale já si myslím, že herně ty zápasy nebyly špatné. Třeba s Ostravou jsme hráli v deseti, ale těch příležitostí jsme tam měli dost, takže doufám, že se to otočí. Samozřejmě jsme to trénovali a trénujeme pořád a já vidím na tréninku, že to v nás je. Jen musí přijít ten zápas, aby se to otočilo a do toho závěru podzimu nás to nakoplo," doplnil exreprezentant Česka.

Jaký má názor na soudobý Jablonec, který od léta převzal David Horejš, jenž v útoku dává prostor zkušenému Chramostovi i o dvanáct let mladšímu Sejkovi? Podle jeho vyjádření nyní dvanácté mužstvo prvoligového peletonu nijak speciálně nemapuje a hledí si hlavně svého

"Abych řekl pravdu, moc Jablonec nesleduji. Pouze tento týden, kdy se na ně chystáme, tak jsme viděli nějaké video. Trenér nám ukázal, jak na ně hrát, takže doufám, že to splníme. věřím, že tu taktiku uděláme takovou, abychom v těch soubojích byli úspěšní. Ale hlavně abychom zápas zvládli," zakončil třiatřicetiletý rodák z Třebíče, který v této ligové sezoně během 100 poskytnutých minut zatím neskóroval a síť rozvlnil pouze v MOL Cupu.

NAHOZENÉ LASO OD CHELSEA? NEAPOL UŽ JEDNÁ A DRUHÉHO NEJHODNOTNĚJŠÍHO SLOVÁKA SOUČASNOSTI NECHCE ZTRATIT...