Krmenčík věří, že si dveře do nároďáku nezavřel: Pokud bude Šilhavý chtít, je mi jedno, že poletím přes půl světa

Krmenčík věří, že si dveře do nároďáku nezavřel: Pokud bude Šilhavý chtít, je mi jedno, že poletím přes půl světa

Indonéská Liga 1 už je nějaký čas pozastavena kvůli obrovské říjnové tragédii na stadionu v Aremě, při níž zemřelo kvůli nepokojům více než 130 lidí. Termín, kdy se opět začne hrát, dosud znám není a tak nyní stojí všichni exslávisté z Persie Jakarta Júsuf Hilál, Ondřej Kúdela i Michael Krmenčík,

Podle posledních prohlášení Indonéského fotbalového svazu by se měla tamní nejvyšší soutěž opětovně spustit až ve chvíli, kdy se pohroma vyšetří. Tento týden dorazil do země také zástupce FIFA, jenž osobně kontroloval úroveň stadionů. Všichni chtějí mít jistotu, že už se nic podobného nebude opakovat...

"Neví se, kdy se začne hrát, ani kdy se bude končit. V listopadu a v prosinci bude MS, všechny soutěže na světě musejí mít pauzu. Můžeme poslední týdny jen trénovat. Nikdo neví, jestli se opět začne za týden, za 14 dnů nebo až déle. Potom se ale zřejmě bude hrát systémem sobota-středa, aby se manko dohnalo. Spoluhráči taky tvrdí, že až se začne hrát, tak nějaký čas asi bez diváků," prozradil v rozhovoru pro sport.cz devětadvacetiletý forvard.

Bývalý útočník Paoku Soluň i Brugg ozřejmil, že hráči devět zápasů v řadě neporažené Persije měli více než týden trvající volno, během něhož plnili pouze individuální plány svých trenérů. On sám tak činil na Bali a ke společnému tréninku s týmem se vrátil až tento týden.

Jeho nynější mužstvo, kde má smlouvu do 30. května 2025, by se podle jeho slov pohybovalo ve FORTUNA:LIZE do šestého, maximálně sedmého místa. V současné hodně vyrovnané tabulce je sice až šesté, nicméně na vedoucí Borneo FC ztrácí jen dva body a má odehrán o duel méně.

S tím, že mu nevyšlo zahraniční angažmá, se Tecl dávno smířil. Poslední nesplněný sen kariéry ale pořád živí...

Dle "Krmelce" to ale není tak, že by měl hráčský kádr nůž na krku a vedení nezajímalo nic jiného než primát. "Nikdo na nás netlačí. Ale myslím, že když jsme tak dobře začali, proč na titul nemyslet. Nechci samozřejmě nic zakřiknout, ale mám vždycky nejvyšší cíle. Kdyby se titul povedl, byl bych moc šťastný. Vyhrál bych třetí titul ve třetí zemi," sdělil svěřenec německého kouče Thomase Dolla, jenž dosud vynechal pouze jedno ligové utkání.

Protože se explzeňský útočník díky pěti nastříleným brankám dělí o páté místo ve střelecké tabulce celé ligy a cítí formu, rád by se vrátil do akce co nejdříve. A to i kvůli myšlenkám na nejcennější dres. Poslední zářijová pozvánka mu totiž na rozdíl od Ondřeje Kúdely unikla a on by to na mezinárodním poli nerad balil ještě před třicítkou.

"Chtěl bych, aby se konečně začalo hrát a já mohl zase dávat góly. Cítím, že formu mám, jsem na návrat do repre připravený. Rozhodně nic v tomto směru nebalím, naopak. Chci střílet branky pro Persiji, ale zároveň také pro to, abych se vrátil do nároďáku. Je mi teprve devětadvacet, věřím, že dveře zavřené nemám. Trenér Šilhavý ví, co ode mě může očekávat. Pokud bude chtít, jsem mu k dispozici. Sednu na letadlo a moc rád dorazím. Je mi jedno, že poletím přes půl světa. Reprezentace pro mě byla a je úplně nejvíc," připomněl ofenzivní borec s tržní cenou okolo 1,5 milionu eur.

Limberský o snu prezidenta Jiskry ovládnout ČFL: Ještě můžeme zlobit nahoře, nic nevzdáváme, budeme makat