Mohuč řádila proti Kolínu nad Rýnem, ve stejném stylu řádil Dortmund ve Stuttgartu. První Union prohrál v poslední Bochumi

U našich západních sousedů během tohoto víkendu mohou fanoušci sledovat již jedenácté kolo tamní Bundesligy, které opět nabídla atraktivní program. Dortmund zničil Stuttgart 5:0 stejně jako Mohuč Kolín, Bayern v pohodě dokráčel k výhře 2:0 nad Hoffenheimem a Lipsko jen remizovalo s oslabeným Augsburgem 3:3.

Páteční předehrávka nabídla velké představení v podání Mohuče, která doma převálcovala Kolín nad Rýnem 5:0. Skóre otevřel v jedenácté minutě z penalty Ingvartsen, následovaly pak trefy Kohra a Stacha. Po změně stran se střelecky přidali také Martín a Onisiwo.

V Dortmundu bylo podobně jako v Mohuči veselo. Už ve druhé minutě otevíral skóre mladíčký Bellingham. Následně se dostal k přesnému zakončení ještě jednou, ale to už pouze navyšoval na 4:0. Nakonec Borussia brala výhru 5:0.

Leverkusen si proti Wolfsburgu věřil, ale nakonec byl rád za bod. Ve statistikách zápasu se promítl i český talent Adam Hložek, když nahrával Diabymu na první branku. Na výhru to ale nestačilo a dokonce ani málem ne na remízu. Tu musel zachránit až v závěru zápasu Frimpong.

Velké překvapení se naopak odehrálo v prvním zápase nedělního programu Bundesligy, kdy dosavadní lídr tabulky Union Berlín padl na hřišti doposud poslední Bochumi, když jediný a výsledek korigující gól zaznamenal až v nastaveném čase.

Bayern Leverkusen - Vfl Wolfsburg 2:2
Branky: 17. Diaby , 76. Frimpong  – 28. Andrich (vla.), 54. Arnold (pen.)

Augsburg - Lipsko 3:3
Branky: 34. Berisha (pen.), 51. Demirović, 64. Vargas – 73. Silva, 89. Nkunku, 90. Novoa

Borussia Moenchoengladbach - Eintracht Frankfurt 1:3 (0:3)
Branky: 72. Thuram - 6. Lindström, 29. Dina Ebimbe, 45. Lindström

Bochum - Union Berlín 2:1 (1:0)
Branky: 43. P. Hofmann, 71. Holtmann – 90 (+3). Pantovič

Hertha Berlín - Schalke 04 2:1
Branky: 49. Tousart, 88. Kanga – 85. Mollet

Těmto chlapcům to běhá! Podívejte se na pětici nejrychlejších hráčů letošní Premier League