Priske za to nemůže, už ani nepočítám, kolik měla Sparta trenérů, Vitík se z toho podělal, říká letenská legenda

Priske za to nemůže, už ani nepočítám, kolik měla Sparta trenérů, Vitík se z toho podělal, říká letenská legenda
OBSAHUJE OHLASY

K výprasku Sparty v Edenu toho bylo řečeno již mnoho. Své si rovněž musela říct i legenda pražské Sparty Martin Frýdek. Někdejší záložník nechápe, kde vidí Priske to, že se Sparta zvedá, nerozumí častým změnám v sestavě či některým výrokům hráčů po utkání.

I za jeho éry přišla na tým nějaká krize a recept z ní byl vždy jen jeden. „Poslední, co na nás vždycky platilo bylo – někoho vyhodit a sáhnout na peníze, jiná cesta není. Buď jsme se probudili, nebo ne. Tady se pořád jen vyhrožuje a furt se jede dál,“ citoval web sport.ceskatelevice.cz slova někdejšího reprezentanta.

Časté změny v sestavě nejsou optimální. „Nelíbí se mi, ani když se pořád točí se sestavou. A střídání těsně před poločasem? V pětačtyřicáté minutě za špatný výkon, to je přece hloupost. A když se měl vystřídat Vitík... Každý udělá chybu, ale on se z toho vyloženě podělal. Přitom toho hráče nezatracuju, je to velký talent, ale bylo vidět, že je úplně v prčicích, proč ho tam nechal trápit?“ Ptá se Frýdek.

Stříbrný fotbalista z Eura 1996 nesouhlasí s tím, že by se Sparta zvedala. „S Hradcem pomohli rozhodčí s VARem a výkon nebyl nic moc. Potom vyhráli v Brně u nováčka, což je povinnost, a pak doma s Pardubicemi, které daly na Spartě dva góly a měly i další šance. A kdyby se nevyhrálo v poháru s Domažlicemi, tak to už by bylo hodně smutné,“ pokračoval záložník, který okusil i bundesligové angažmá.

Zároveň nevidí hlavní problém v trenérovi. „Kolik jich ve Spartě bylo za poslední roky? Už to ani nepočítám. Je to v hráčích, ti jsou na hřišti,“ posléze dodal.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.