Douděra o třech bodech nepochybuje: Musíme si udržet nasazení i atmosféru v kabině a pak věřím, že nebude o čem

Douděra o třech bodech nepochybuje: Musíme si udržet nasazení i atmosféru v kabině a pak věřím, že nebude o čem
OBSAHUJE VIDEO

Postup Slavie do jarní fáze Evropské konferenční ligy je v ohrožení a šanci ji uchová pouze čtvrteční výhra v Kosově proti FC Ballkani, s tím, že následně bude třeba položit na lopatky také turecký Sivasspor. Jak bere nynější nepříliš dobrou situaci ve skupině David Douděra?

"Koukáme sami na sebe, musíme zvládnout dva zápasy za tři body. To je jediné, co můžeme ovlivnit. Až po konci všech zápasů uvidíme, jak jsme dopadli," uvedl stránkami slavia.cz citovaný exboleslavský krajní hráč.

Sešívaný celek se semkl po Mladé Boleslavi, které čelil většinu utkání v deseti a nádherná výhra v derby pak přišla po tvrdé práci. "Musíme si udržet nasazení, atmosféru v kabině, pak věřím, že nebude o čem," přidal čtyřiadvacetiletý expres.

Jak vidí sílu Ballkani? "Připravujeme se s trenéry, na videích, máme toho hodně. Hrají kombinačně, drží maximálně balon. Šikovní hráči. Uvidíme, jak to zvládneme. Pro výhru uděláme všechno," ubezpečil fanoušky svěřenec Jindřicha Trpišovského.

Jak velkou komplikací je skutečnost, že se klub nebude moci spolehnout na úspěšné střelce z derby Jakuba Hromadu a Václava Jurečku, kteří chybí na evropské soupisce?

"Budou nám chybět, ale máme dost široký kádr, je tu 22 hráčů. O tom to je, je to týmový sport, je jedno, kdo nastoupí v základní jedenáctce v neděli, kdo ve čtvrtek. Musíme držet při sobě, od kabiny, po trenéry, vedení až po fanoušky. Jsou tu všechno kvalitní hráči, takový je prostě fotbal, nevidím v tom žádný problém," zakončil bývalý mládežnický reprezentant, jehož cena už přesahuje 20 milionů korun.

Pokud ve čtvrtek odchovanec Dukly nastoupí, půjde o jeho dvacátý soutěžní start za Slavii v sezoně 2022/2023.

Role, kdo je hlavní trenér a kdo asistent, rozdělené nemáme, je to padesát na padesát, tvrdí Zápotočný s Niklem