Nejhodnotnější čeští útočníci, kteří ještě pořád neoslavili ani dvacítku a měli by tak mít všechno před sebou

Nejhodnotnější čeští útočníci, kteří ještě pořád neoslavili ani dvacítku a měli by tak mít všechno před sebou

To, že je nejcennějším českým útočníkem dneška Patrik Schick, nepochybně víte. A pravděpodobně tušíte i to, že mezi forvardem Bayeru Leverkusen a dalšími hroťáky v pořadí Janem Kuchtou, Matějem Vydrou či Michaelem Krmenčíkem zeje obrovská finanční propast.

Jaká je v tomto směru situace mezi perspektivními mladíky, kterým ještě pořád nebylo ani dvacet let? V nejhodnotnější sedmičce útočných teenagerů najdeme dva krajánky, dva zástupce druholigové Opavy a také kmenové útočníky Slovácka, Slavie a Českých Budějovic.

Pokud jde o krajánky působící v Řecku, respektive v Německu, jak Denis Alijagič, tak Matěj Náprstek, zatím do áček svých klubů nepatří a připravují se s rezervami Olympiakosu Pireus, potažmo Norimberku.

Nejvyšší cenu ze všech útočníků, jimž je pořád "náct" a působí v domácím prostředí, má Filip Vecheta ze Slovácka, kolem nějž už měla v minulosti kroužit například Sparta. Svěřenec Martina Svědíka už nasbíral 28 prvoligových startů, které se mu podařilo proměnit ve tři trefy. V pohárech udeřil během tří vystoupení dvakrát a čeká pouze na premiérovou trefu v evropských pohárech, v nichž zatím odehrál rovných 50 minut.

Nejmladším hráčem z dotyčného výběru je stále teprve osmnáctiletý Daneil Šmiga, který patří Slavii, do které se odebral z Baníku Ostrava. Zatímco za sešívané béčko už ve F:NL skóroval pod vedením Marka Jarolíma třikrát, první trefy ve FORTUNA:LIZE se ještě nedočkal.

Velkým příslibem do budoucna se zdá být i jihočeský dlouhán Daniel Hais, který nedávno prodloužil na Střeleckém ostrově kontrakt. "Dan v lize posbíral několik startů a má v sobě velký potenciál," potvrdil na klubovém webu ředitel Dynama Milan Čadek.

Nejdražší čeští náctiletí útočníci:

 1. Denis Alijagič (Olympiakos Pireus B) - 425 tisíc eur
  2. Filip Vecheta (1. FC Slovácko) - 250 tisíc eur
  3. Denis Kramář (FC Slezský Opava) - 200 tisíc eur
  4. Tomáš Rataj (FC Slezský Opava) - 175 tisíc eur
  5. Daniel Šmiga (SK Slavia Praha) - 175 tisíc eur
  6. Matěj Náprstek (1. FC Norimberk B) - 150 tisíc eur
  7. Denis Hais (SK České Budějovice) - 125 tisíc eur

 

Stane se Plzeň nejhorším týmem Ligy mistrů všech dob? Boj s Rangers. Nový model čeká nejen LM, ale i EL a KL!