Vylámali jsme si zuby na Honzovi Laštůvkovi, přiznal po prohře v Ostravě boleslavský Hoftych

Vylámali jsme si zuby na Honzovi Laštůvkovi, přiznal po prohře v Ostravě boleslavský Hoftych
OBSAHUJE VIDEO

Třetí ligový zápas pod Pavlem Hapalem, druhá výhra. Baník začíná nacházet formu a pomalu i stoupá ligovou tabulkou. V té neúplné v průběhu 14. kola je na 8. místě, s šestibodovou ztrátou na v tuto chvíli čtvrtý Hradec.  

Dva góly od zkušených obránců určily ráz sobotního utkání v Ostravě - Vítkovicích, kde Baník dokázal přehrát soupeře z Mladé Boleslavi. Nejprve Michal Frydrych, následně Jiří Fleišman posunuli Baník do dvoubrankového vedení, které tým Pavla Hapala pak dokázal docela v pohodě udržet. Hlavně proto že sedm minut po Fleišmanovi se trefil i po zranění vracející se Almási a Baník v ten moment vedl po hodině hry 3:0. Spolupráce obranné řady Baníku s Janem Laštůvkou pak zajistila, že Boleslav nemohla více než jen kosmeticky korigovat.

Zápas se tak na pozápasové konferenci mnohem lépe hodnotil domácímu kouči. „Dnes jsme zvládli velice náročné utkání. Jsem rád za výkon svých hráčů, ačkoliv mě mrzí inkasovaná branka v závěru utkání. Mohlo to skončit i větším gólovým rozdílem z počtu šancí, které jsme si vytvořili," zkonstatoval Pavel Hapal, který v základní sestavě opět vsadil na Jurošku, nebo na středovou trojici Tetour - Kaloč - Kuzmanovič. Na hrotu pak v dresu Baníku už opět začíná být cítit objev loňské sezóny Ladislav Almási.

Mnohem méně důvodů ke spokojenosti měl trenér hostí Pavel Hoftych. Jeho mladý tým si v těžkém čtyřboji října připsal třetí prohru (vedle Baníku prohrála Boleslav i s Plzní a Slavií, naopak minulý týden otočili zápas s Bohemians), kouč hostí ale přespříliš negativní nebyl. „Dnešní zápas přinesl z mého pohledu dva velice rozdílné poločasy. Vylámali jsme si zuby na soupeřově brankáři Honzovi Laštůvkovi a nepohlídali jsme si standartní situace, ve kterých byl soupeř dnes velmi silný," zhodnotil devadesát minut na pozápasové tiskovce Hoftych.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.