Dvě jasné prohry a Weber šel z kola ven. Jeho kompetence na Střeleckém ostrově přebírají Kladrubský s Lerchem

Dvě jasné prohry a Weber šel z kola ven. Jeho kompetence na Střeleckém ostrově přebírají Kladrubský s Lerchem

0:3 doma s Hradcem Králové a 0:3 v Jablonci. Kvůli neuspokojivým výsledkům a s tím spojenému čtrnáctému místu v prvoligové tabulce byl z trenérské lavičky Dynama České Budějovice odvolán Jozef Weber.

Kromě bývalého šéfa Karviné či Bohemians Praha 1905 skončil ve funkci také jeho asistent Jan Baránek. "Vzhledem k neuspokojivým výsledkům a herní prezentaci klubu v české nejvyšší soutěži se vedení klubu SK Dynamo České Budějovice rozhodlo odvolat z funkce trenéra A-týmu Jozefa Webera a asistenta A-týmu Jana Baránka. Oběma trenérům za jejich odvedenou práci děkujeme a přejeme jim mnoho úspěchů v jejich další kariéře," zaznělo na oficiálních stránkách dynamocb.cz.

Až do konce podzimu byli pověřeni vedením jihočeského áčka dosavadní asistenti Jiří Lerch a Jiří Kladrubský.

Šestatřicetiletý Kladrubský má za sebou poutavou kariéru, která ho kromě Sparty či Slovanu Bratislava zavála také do italského či řeckého prostředí.

O patnáct let starší Lerch strávil největší část své kariéry ve Slavii, v jejímž trikotu ukončil profesionální kariéru přesně dvě dekády nazpět.

Staronoví nadřízení Potočného, Zajíce, Hellebranda, Škody a spol. čekají listopadové soutěžní střety se Zbrojovkou Brno, Spartou Praha a Hradcem Králové, se kterým se Budějovice utkají v rámci MOL Cupu.

Nálada v kabině je teď hodně dobrá, náš týmový duch je zpátky, hlásí po dalším ovládnutém derby Olayinka

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.