Pouhý rok a sbohem? Katalánci vábí Guimarãese a Kessié je rázem na odstřel

Pouhý rok a sbohem? Katalánci vábí Guimarãese a Kessié je rázem na odstřel

Budoucnost pětadvacetiletého záložníka Francka Kessiého se zdá být značně nejasná. Někdejší tvář milánského AC od června patří Barceloně, avšak legionář z Pobřeží slonoviny je frustrován svým herním vytížením. Jeho jméno by dokonce mohlo být na odstřel, pokud katalánský obr dokáže vykoupit z Newcastlu United Bruna Guimarãese.

Podle španělského webu Fichajes aktuálně klub i hráč řeší, jestli je pojí společná budoucnost. Papírově samozřejmě ano, neboť Kessié má na Camp Nou platný kontrakt do června roku 2026. Právě délka smlouvy by mohla odradit některé zájemce, neboť Barcelona je tak v komfortní situaci a může zkusit hráče náležitě zpeněžit.

Kessié patřil v minulých letech ke klíčovým tvářím Rossoneri a v minulé sezóně se výraznou měrou podílel na zisku mistrovského titulu v Serii A. Díky dobré vizitce se očekávalo, že se rychle aklimatizuje v kabině Blaugrana a stane se také oporou účastníka La Ligy.

Jedna z prvním letních posil letošního přestupového okna však nedokázala přesvědčit vedení klubu, trenéra ani fanoušky a několikrát navíc naznačila, že ji vzniklá situace velmi frustruje. Pětadvacetiletý africký záložník nastoupil v této sezóně pouze do čtyř ze sedmnácti zápasů a posíbíral 418 minut herního času.

V hierarchii aktuálně figuruje za Pedrim, Gavim, Busquetsem a de Jongem, navíc nejen podle Fichajes má Barcelona spadeno na čtyřiadvacetiletého brazilského záložníka ve službách Newcastlu Bruna Guimarãese.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.