Famózního Van Burena nejde hanit, nemůžeme se spoléhat jen na jeho góly, zní z Liberce

Famózního Van Burena nejde hanit, nemůžeme se spoléhat jen na jeho góly, zní z Liberce

Liberec o víkendu nezvládl ligový střet se Zbrojovkou, jíž podlehl rozdílem tří branek. Pod jednou z nich byl podepsán přímo Matěj Valenta, jenž hostuje na stadionu U Nisy ze Slavie.

I když bylo prioritou Slovanu uhlídat produktivní tandem Ševčík - Řezníček, nakonec se to nepovedlo."Samozřejmě se na ně připravujeme, ale pak jim vlastními chybami dovolíme dát gól. Šévu znám z nároďáku, takže vím, že je to dobrý fotbalista. Ocenil bych tu přihrávku na třetí branku," pochválil soupeře webem fcslovanliberec.cz citovaný středoplař s historií v Dynamu České Budějovice.

Podještědskou družinu kromě nich dost zlobil také drobný nigerijský rychlík Wale Musa Alli. "Při přípravě jsme si vypíchli tři hráče - Ševčík, Řezníček a Alli, ale bohužel, výsledek vidíte sami," připomněl dvaadvacetiletý fotbalista.

Severočeské mužstvo přitom přijelo do Brna povzbuzeno pohárovou demolicí Frýdku-Místku a také vítězně zvládnutým regionálním derby proti Jablonci. Valenta doufá, že další výsledková krize už nehrozí.

Jak by podle něj změnilo utkání, kdyby Mick van Buren proměnil alespoň nějaký ze svých úniků a nějakou šanci přetavil v jubilejní desátou trefu této sezony? "Micka hanit nemůžeme, má devět gólů a v téhle sezóně je famózní. Nebudeme si nic nalhávat, ten gól by nám určitě pomohl. Ale nemůžeme se spoléhat jen na jeho góly, to je asi ten největší problém," uzavřel spoluhráč Matouška, Frýdka, Višinského a spol.

V kalendářní roce 2022 ještě čekají nyní osmý tým FORTUNA:LIGY tři soupeři - Hradec Králové, Teplice a Sigma Olomouc, se kterou se utká v rámci osmifinálové fáze MOL Cupu.

Horváth, Siegl, Blažek, Vaniak, Vlček i Šilhavý. Všechny ligové legendy už se dívají Petrželovi pouze na záda

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.