Barca je pro Xaviho pořád nejlepší tým světa a žádné podcenění Viktorie nehrozí. Lewandowski ale do Plzně nepřijel...

Barca je pro Xaviho pořád nejlepší tým světa a žádné podcenění Viktorie nehrozí. Lewandowski ale do Plzně nepřijel...

Až bude v úterý večer Barcelona bojovat v Plzni o druhý skalp úřadujícího českého šampiona, stoprocentně u toho nebude její nejlepší střelec v LaLize i Lize mistrů Robert Lewandowski, jenž dostal kvůli drobným zdravotním šrámům volno.

I pro tak nabušený katalánský soubor jde o velké oslabení. Byl to totiž právě bývalý kanonýr Dortmundu i Bayernu, který ve vzájemném zářijovém klání nasázel Viktorii hattrick a měl největší podíl na výsledku 5:1.

"Původně s námi měl jet, ale protože ho bolela záda, nechali jsme ho odpočinout, aby byl v sobotu proti Almeríi připravený hrát," objasnil jeho absenci dvaačtyřicetiletý hlavní trenér Xavi, jehož slova z předzápasové tiskové konferenci jde nalézt i na fcbarcelona.com.

Oběma týmům ze skupiny C už o nic nejde. Západočeského výběru se už poháry týkat nebudou a nynější druhý tým LaLigy putuje díky jisté třetí pozici do jarní fáze Evropské ligy. Žádný vyloženě mírumilovný souboj by se však v Doosan aréně od 21:00 podávat neměl...

Barcelonští hráči, kteří toho doteď příliš nenahráli, navíc budou moci zazářit a někdejšímu šéfovi katarského Al-Saddu ukázat, že by měli dostat více prostoru. Proč je podle něj nutné ve Štruncových sadech vyhrát, i když to nic neřeší?

"Pro nás je důležité v Plzni zvítězit a hrát dobře. Tak, jak jsme hráli předtím, možná s výjimkou zápasů s Bayernem. Utkání je prestižní, jsme profesionálové, musíme do něj dát všechno a urvat dobrý výsledek. Opravdu o nic nehrajeme, ale duel je přesto důležitý. Chceme Ligu mistrů zakončit s dobrým pocitem a také se chceme dobře nastartovat na Evropskou ligu. Je to i důležitá šance pro další hráče, kteří se mohou ukázat a odehrát minuty navíc," přidal odborník ze Spotify Camp Nou.

Ten, kdo hraje v Barceloně, by měl být podle slov čtyřnásobného vítěze Ligy mistrů motivován v úplně každém zápase. Ať už nastupuje v El Clásiku proti Realu, nebo proti Plzni.

"Hrají za Barcelonu, která je pro mě nejlepším týmem na světě. To je obrovská motivace. Ten, kdo za nás hraje, musí ukázat, že si zaslouží být v týmu. Samozřejmě jsme si nepřáli tuhle situaci, že jsme nepostoupili v Lize mistrů. Ale hráči jsou profesionálové a je pro ně velké privilegium nastupovat za Barcu," zakončil před dalším setkáním s českým fotbalem mistr světa i Evropy z let 2008, 2010 a 2012.

Nikdo nechce skončit s nula body ve skupině. Další příděl nás nestraší, hlásí sebevědomě Hejda