Co všechno se změnilo v Pardubicích po příchodu Kováče? Kapitán Černý se rozpovídal...

Co všechno se změnilo v Pardubicích po příchodu Kováče? Kapitán Černý se rozpovídal...

Pardubice jsou sice i po čtrnácti kolech v tabulce poslední, ale jejich situace už nevypadá tak beznadějně jako pár týdnů nazpět. Předposlední Zlín už mají na dostřel tří bodů, k čemuž pomohlo i úspěšně zvládnuté východočeské derby, z nějž jsou tři body cenné také z toho důvodu, že je Hradec Králové momentálně na velmi lichotivé čtvrté příčce.

Svou první trefou v sezoně se na víkendových třech bodech podílel i druhý nejstarší člen kabiny Pavel Černý. Proč si musel sedmatřicetiletý veterán na rozvlnění sítě počkat až konce října? "Nedařilo se mi proměňovat slibné šance, což platí i na několik mých spoluhráčů. Nechci se však zabývat nějakými počty, jde mi hlavně o kvalitní herní projeve a o pomoc našemu týmu v jeho současných záchranářských pracích," ozřejmil na stránkách aktualne.cz bývalý dlouholetý forvard Hradce, který si v minulosti vyzkoušel také nejvyšší soutěž v Kazachstánu.

Poslední triumf je nepochybně velmi důležitou psychickou injekcí do dalších podzimních bojů. Los snadný vůbec není. Šestého listopadu čeká na východočeský soubor Slovácko a o sedm dní později přijede do Ďolíčku vedoucí Viktoria. "Je to vzpruha pro celý tým. Přesvědčili jsme se, že máme na to, abychom s každým sehráli vyrovnanou partii a při vydařené koncovce byli i výsledkově úspěšní. Proto také netajíme, že ani z posledních dvou podzimních zápasů, tedy na Slovácku a v Praze s Plzní, nechceme bodově vyjít naprázdno," přiznal velezkušený forvard.

Co všechno se v pardubickém mužstvu změnilo poté, co se ho ujal mladý trenér Radoslav Kováč, jenž si zatím s týmem připsal dva tříbodové zisky? Podle ofenzivního nestora toho nebylo zrovna málo. "Tréninkový proces, větší slovo dostává taktika, víc se využívají videa. Je to trenér, který umí pochválit, ale když je potřeba, tak nešetří ani kritikou, což platí třeba i na poslední vydařený zápas s Hradcem. Jeho zásluhou se zlepšila i nálada v kabině. Když se mu něco nelíbí, tak to řekne na rovinu. V zimní přípravě se třeba dočkáme dalších novinek," přiblížil Černý, jehož tým by se měl vrátit naj zbrusu nový stadion již počátkem února 2023 proti Slavii. Rok a půl nuceného azylu u Botiče tak spěje ke svému konci.

Horváth, Siegl, Blažek, Vaniak, Vlček i Šilhavý. Všechny ligové legendy už se dívají Petrželovi pouze na záda

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.