Kladrubský po premiéře na lavičce Budějovic: Závěr byl infarktový, ale pořád jsem klukům věřil

Českých Budějovice po pondělní trenérské změně zvítězily v 15. kole první ligy nad nováčkem z Brna 3:2. Domácí poslal v závěru úvodního dějství do vedení Lukáš Havel, ihned po změně stran srovnal Michal Ševčík. Poté si dal vlastní gól hostující obránce Jan Hlavica a na 3:1 pro Dynamo zvýšil Jakub Hora z penalty. Konečné skóre stanovil Jiří Texl.

Jihočeši doma vyhráli poprvé v sezoně nejvyšší soutěže, předtím tam osmkrát po sobě neuspěli. Díky tomu se posunuli na deváté místo neúplné tabulky. Zbrojovka prohrála po dvou vítězných kolech a klesla na sedmou příčku. K dobru má však odložený duel s Plzní, který na stadionu obhájce titulu a aktuálního lídra soutěže sehraje ve středu.

Dynamo nastoupilo do utkání pod vedením Jiřího Lercha a Jiřího Kladrubského, kteří nahradili v pondělí odvolaného kouče Jozefa Webera. „Po odvolání trenéra Webera jsme se snažili něco přenést na hráče a snad se nám to povedlo. Fotbal není složitý, a když máte vnímavé hráče jako máme my, tak jsem neměl obavy. Vysoké napadání, které jsme dnes předváděli, bude v lize platit na každého soupeře," uvedl na tiskové konferenci Kladrubský.

Oba týmy se prakticky po celý první poločas hledaly a nabídly pramálo akcí. Ráz utkání se zásadně změnil v nastavení první půle. Po centru Martina Sladkého si v pokutovém území našel míč obránce Lukáš Havel a hlavou otevřel skóre. V ligové sezoně se zapsal mezi střelce potřetí.

Brno se však nepoložilo a hned v úvodu druhé části srovnalo. Kousek za hranicí pokutového území si zpracoval míč Ševčík a střelou levačkou překonal brankáře Janáčka. Dvacetiletý záložník vstřelil už sedmý gól v ročníku nejvyšší soutěže. „Škoda, že jsme brzy po začátku druhého poločasu inkasovali. Pak jsme byli trochu nervózní," prohlásil Kladrubský.

České Budějovice sice zásah na chvíli paralyzoval, ale po pár minutách se probraly a otočily vývoj zápasu ve svůj prospěch. Pomohl jim k tomu obránce Brna Hlavica, který si v 59. minutě nohou srazil do vlastní branky centr Hory.

„Mohli jsme míč odkopnout někam na půlku. Místo toho jsme ho nabídli soupeři, který jej vrátil před branku. Z naší strany došlo ke špatné organizaci," řekl brněnský trenér Richard Dostálek. Zbrojovka o osm minut později také skórovala, ale zásah nejlepšího kanonýra ligové sezony Řezníčka neplatil kvůli ofsajdu.

Jihočeši navíc devět minut před koncem náskok navýšili. Opět u toho byl Hlavica, jenž tentokrát v pokutovém území trefil rukou do obličeje Havla a sudí nařídil penaltu. Z ní přidal třetí gól domácích a svůj první v ligovém ročníku Hora. „Při penaltovém zákroku byl míč už dávno pryč. Ptal jsem se na to hráčů, prý tam kontakt byl, ale byl neúmyslný," konstatoval Dostálek.

Dynamo si však v závěru situaci zkomplikovalo, když v 85. minutě hlavou snížil Texl. Rovněž on zaznamenal premiérový zásah v sezoně nejvyšší soutěže.

Následně mohl opět navýšit náskok Českých Budějovic střídající Penner, ale jeho pokus skončil na břevně. V nastaveném čase ale zase mohlo zachránit remízu Brno, jenže bývalý hráč Jihočechů Řezníček po skrumáži neuspěl a poslal míč nad břevno.

„Závěr byl infarktový. Ale pořád jsem klukům věřil a taková výhra potěší. Navíc my jsme ji doma potřebovali, protože jsme to před tím výsledkově nezvládali," podotkl Kladrubský.