Pravděpodobný cíl Sparty i Slavie už mimo hřiště přemýšlí nad změnou a říká: Csaplár cítí fotbal podobně jako já

Pravděpodobný cíl Sparty i Slavie už mimo hřiště přemýšlí nad změnou a říká: Csaplár cítí fotbal podobně jako já

Až bude Roman Květ slavit 17. prosince své pětadvacáté narozeniny, může to být už jinde, než ve vršovickém Ďolíčku. A to navzdory tomu, že má u Botiče platný kontrakt až do léta 2025.

Jedna ze současných hvězd FORTUNA:LIGY, jež fotbalově vyrostla v Příbrami, má totiž nakročeno ke třetímu a zatím největšímu přestupu kariéry. Už jeho bývalý kouč Josef Csaplár o něm před pár lety prohlašoval, že "má nohy na Real Madrid".

"Bylo to samozřejmě řečeno v nadsázce, ale třeba na tom malinko něco bude. Měli jsme mezi sebou dobrý vztah, pan Csaplár cítí fotbal podobně jako já," ozřejmil na stránkách magazínu Gól klient stejné hráčské agentury, v níž figurují také Nicolae Stanciu, Patrik Hrošovský nebo Martin Dúbravka.

Nynějších devět nastřílených branek řadí záložníka ve střelecké tabulce na dělené druhé místo (na stejném čísle jsou i Tecl s Van Burenem) hned za desetigólového Řeznmíčka. Vyhrát krále střelců v zelenobílých barvách by podle něj bylo parádní a sám neví, jestli se to na Bohemce vůbec někdy někomu povedla.

Ofenzivně laděný hráč, jehož současná tržní cena by neměla přesahovat 15 milionů korun, bude muset potvrzovat své výkony i ve druhé části sezony. Byť už to může být na Letné či v Edenu, což jsou adresy, které jsou s jeho zimním podpisem spojovány.

"Původně jsem si říkal, že tyto informace nebudu řešit. Ale v době sociálních sítích jde takové předsevzetí těžko naplnit. Pořád vám někdo píše, vypadávají na vás odkazy na články. V hlavě to určitě mám, přemýšlím nad tím. Ale jenom mimo hřiště. Tam se soustředím jen na fotbal. Mám před sebou zápas v Ostravě, potom MOL Cup. Co bude v zimní pauze, nevím. Nechci spekulovat, jestli budu, nebo nebudu odcházet. Pokud přijde nějaká nabídka, budu o ni přemýšlet, prostě se uvidí," nechal vše otevřené čtvrtý muž "kanadském bodování" české nejvyšší soutěže.

Nejpilnější sběratelé nul v domácí druhé lize? Král čistých kont je jasný...

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.