Kean získal tři body pro Juventus, Inter Milán deklasoval Boloňu

Neapol zdolala doma Empoli 2:0 a v italské lize vyhrála podesáté za sebou. Svěřenci trenéra Luciana Spalletiho vedou tabulku o devět bodů před AC Milán. Obhájce titulu má k dobru večerní duel na hřišti nováčka Cremony.Vítězství Neapole zařídil z penalty v 69. minutě Lozano. O chvíli později byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující stoper Luperto, který je v Empoli na hostování právě z Neapole. Pojistku přidal v 88. minutě Zieliňski. Celek zpod Vesuvu drží jako jediný v ligové sezoně neporazitelnost.

Fotbalisté Lecce porazili ve 14. kole italské ligy doma 2:1 Atalantu Bergamo. Nováček soutěže uspěl za tři body po šesti zápasech. AS Řím remizoval 1:1 na hřišti Sassuola. FC Turín s obráncem Davidem Zimou v základní sestavě zdolal 2:0 Sampdorii Janov.

Lecce se ujalo vedení "slepenými" brankami Baschirotta a Di Francesca z 28. a 30. minuty. Favorit ještě do poločasu zásluhou Zapaty snížil, po změně stran už se ale neprosadil. Atalanta po dobrém vstupu do sezony prohrála třetí z posledních čtyř ligových utkání a na vedoucí Neapol ztrácí už 11 bodů.

Bergamo může po sehrání kompletního programu 14. kola přijít o čtvrtou příčku, šanci na posun ale nevyužil AS Řím. Na Abrahamův gól z 80. minuty záhy zareagoval Pinamonti a AS je o bod za Atalantou.

Turínu zařídili třetí výhru ve čtyřech zápasech svými góly Radonjič a Vlašič. "Býci" jsou devátí o bod před Fiorentinou, které zajistil třetí triumf v řadě v 82. minutě střídající Jovič. Srbský útočník přišel na hřiště v 77. minutě společně s Barákem. Za Salernitanu se prosadil senegalský útočník Dia, jenž nasázel šest branek v úvodních 14 zápasech sezony Serie A jako první hráč Salernitany v historii.

Interu k jasnému vítězství pomohlo pět různých střelců, dvakrát se trefil levý obránce Dimarco. "Nerazurri" jsou o skóre před Bergamem.

Juventus Turín v dohrávce 14. kola italské fotbalové ligy udolal 1:0 poslední Veronu. Proti Hellasu se jako jediný prosadil Moise Kean tečovanou střelou po uplynutí hodiny hry. "Stará dáma" vyhrála v Serii A pátý zápas za sebou, všechny navíc bez inkasovaného gólu.

Juventus se po středečních zaváháních Bergama a AS Řím posunul na třetí místo v tabulce. Ztrácí deset bodů na vedoucí Neapol a dva na AC Milán. Verona vyšla podeváté za sebou naprázdno, ani na pátý pokus se nedočkal premiérového bodu nový kouč Salvatore Bocchetti. V závěru se mu na chvíli naskytla příležitost alespoň jeden přece jen získat, protože rozhodčí nařídil penaltu za faul, ale po konzultaci s videem ji odvolal.

AC Milán si proti Cremoně vytvořil několik šancí, žádnou z nich ale nevyužil. Branka Origiho z 56. minuty neplatila kvůli ofsajdu. Miláňané nevyhráli podruhé z posledních tří kol. Cremona jako jediná nadále čeká na první vítězství v sezoně. Po třetí remíze za sebou zůstala na první sestupové pozici.

Spezia remizovala s Udine 1:1. Hosté nezvítězili už šest kol, Spezia dokonce sedm.

Serie A - 14. kolo:

Neapol - Empoli 2:0 (69. Lozano z pen., 88. Zieliňski)

Spezia - Udine 1:1 (33. Reca - 43. Lovrič)

Cremona - AC Milán 0:0

Lecce - Bergamo 2:1 (28. Baschirotto, 30. Di Francesco - 40. Zapata)

Sassuolo - AS Řím 1:1 (85. Pinamonti - 80. Abraham)

FC Turín - Sampdoria Janov 2:0 (29. Radonjič, 59. Vlašič)

Fiorentina - Salernitana 2:1 (15. Bonaventura, 82. Jovič - 55. Dia)

Inter Milán - Boloňa 6:1 (36. a 48. Dimarco, 26. Džeko, 42. Martínez, 59. Calhanoglu z pen., 76. Gosens - 22. Lykogiannis)

Hellas Verona - Juventus Turín 0:1 (60. Kean)

Lazio Řím - Monza 1:0 (69. Romero)