Pět nejlepších střelců v historii domácího poháru? Tecl zatím zůstává těsně před branami

Pět nejlepších střelců v historii domácího poháru? Tecl zatím zůstává těsně před branami

V aktuálním ročníku domácího poháru dosud vévodí nejlepším střelcům autor šesti tref Pavel Lapeš, jenž obléká trikot celku TJ Sokol Tasovice.

Protože už však jeho mužstvo v soutěži nefiguruje, bylo by překvapením, kdyby se mu vedení podařilo udržet až do konce.

Tím spíš, že ve hře je pořád i Dynamo České Budějovice, které má ve svém středu čtyřgólového forvarda Tomáše Zajíce.

Gólovou bilanci by si jistě rád rozšířili také karvinský Durosinmi Rafiu Adekunle (4) nebo olomoucký Mojmír Chytil (3), o Dominiku Smékalovi z Hlučína (4) nemluvě. Ten to však bude mít ve vršovickém Ďolíčku těžké.

Pokud jde o nejlepší kanonýry pohárové historie, v nejlepší desítce lze zastihnout známé firmy jako Luděk Zelenka, Tomáš Došek, Karel Piták, Radim Holub nebo Stanislav Tecl (20).

Z TOP 5 už je pak aktivní pouze jeden fotbalista a sice lídr podaří Jan Chramosta z Jablonce, jenž je aktuálně na 29 trefách a nepochybně bude chtít atakovat třetí desítku tref.

V nynější sezoně už se to ovšem nestane, neboť se družina Davida Horejše do osmifinálové fáze neprobojovala, což mimochodem platí i pro Viktorii.

Za dvaatřicetiletým Chramostou, který v minulosti pálil právě i za Plzeň či Mladou Boleslav, jsou následně seřazeni Horst Siegl (26), David Lafata (25), Libor Došek (22) a Petr Švancara (22).

Pět nejlepších střelců v historii MOL Cupu:

29 - Jan Chramosta
26 - Horst Siegl
25 - David Lafata
22 - Libor Došek
22 - Petr Švancara

Půl roku přípravy se Řepkovi vyplatilo. Ač to nečekal, u přijímaček uspěl a čeká ho studium trenérského áčka