Nedáváme dost peněz na přestupy, postěžoval si kouč letos tápajícího Liverpoolu Klopp

Nedáváme dost peněz na přestupy, postěžoval si kouč letos tápajícího Liverpoolu Klopp

V letošním letním přestupovém okně na Anfield Road zamířil s cenovkou ve výši 85 milionů Darwin Nuňez, Liverpool má být i v boji o stomilionového Jude Bellinghama z Dortmundu. Kloppovi to zjevně nestačí.     

Šéf Liverpoolu Jürgen Klopp naznačil, že je frustrovaný z limitovaných prostředků jež má jeho klub k dispozici na přestupy. A vyjádřil přesvědčení, že záměr majitele, kterým je společnost Fenway Sports Group, hledat pro Liverpool externí investice může vést k větším zdrojům na přestupovém trhu. "Doposud  jsme samozřejmě mohli utrácet peníze, ale vždycky to bylo tak, že jsme se museli dívat na to, co jsme vydělali,” postěžoval si Klopp citovaný webem TribalFootball na FSG prosazovanou zásadu, aby klub neutrácel peníze investorů.

"Všichni víme, že dva největší transfery v minulosti byly Alisson a Virgil van Dijk. Všichni víme, jak jsme k nim přišli. Dostali jsme třeba peníze od Barcelony a utratili je. Pro mě to, jak jsme to doteď dělali, je všechno v pořádku. Ale čerstvé peníze bych ocenil. Nic nezlevnilo, inflace řádí i ve fotbale,” pokračoval dál Klopp, který si před letošní sezónou přivedl Nuňeze z Benfiky. Liverpoolu se přitom začátek Premier League nepovedl, po třinácti zápasech figuruje s bilancí 5-4-4 až na 8. místě tabulky a Klopp již přiznal, že jeho tým v tomto ročníku o nejvyšší příčky a titul asi schopen bojovat nebude.

Někteří experti tak vznášejí otázku, jestli jádro Liverpoolu v podobě Salaha, van Dijka a spol. nepřekročilo pomyslně “svou dobu trvanlivosti” a jestli tým nebude muset projít generační obměnou. Klopp postupně sice zařazuje talentované mladíky jako je Harvey Elliott nebo třeba Stefan Bajcevic, externím penízům, které  by mu umožnily větší rozlet na přestupovém trhu, by se zjevně vůbec nebránil. Americký majitel Fenway Sports Group podle informací médií hledá pro Reds investora, dočká se Klopp naditějšího měšce?