Mám z toho dobrý dojem, v některých situacích jsme ale pořád křehcí, hlásil po demolici Bohemians Hapal

OBSAHUJE OHLASY

Už to vypadalo, že i pátý zápas Ostravy v řadě by mohl skončit výsledkem “3:1.” Nakonec ale deset minut před koncem Laco Almási vstřelil za Baník ještě jeden gól a upravil výsledek do podoby, která se ostravským pozdávala ještě o kousek více.

Baník se pod Pavlem Hapalem učí hrát ofenzivně, a minimálně doma mu výuka jde k duhu. Třetí domácí zápas Ostravy, tentokrát proti Bohemians,  pod následníkem Pavla Vrby znamená třetí vítězství, druhý Almásiho gól pak zaokrouhlil počet vstřelených gólů v těchto zápasech na deset. Kouč domácích přitom přiznal, že to nešlo úplně podle plánu. “Výhra je vysoká, ale nerodila se vůbec jednoduše. Musím ale pochválit hráče za vstup do utkání. Ten byl velice dobrý, i když tam byly situace, které jsme mohli líp dohrát. Ale dali jsme v první půli dva góly. Hráče jsme upozorňovali, že není nic rozhodnuto, a začátek druhé půle nám nevyšel,” přiznal na pozápasové konferenci Hapal.

A problémy svého celku byl ochoten dál rozebírat. ”Byli jsme zbytečně pasivní. Bohemka nás potrestala ze standardky, krásný gól z přímáku. Trošku to s námi zatřepalo. Ale třetí gól ten zápas rozhodl. Celkově z toho mám dobrý dojem. V některých situacích jsme ale pořád křehcí, tam na sobě musíme zapracovat," identifikoval lodivod domácích oblast, na kterou musí se svými svěřenci v následujících měsících zapracovat.

Porážku přijal i kouč Bohemians Jaroslav Veselý. Bohemians mají za sebou pod jeho vedením vydařený podzim, byť tedy defenziva klokanů, která v posledních čtyřech zápasech podzimu inkasovala čtrnáct gólů asi bude v přípravném období pod drobnohledem. "Věděli jsme, že domácí mají výborné brejky, a chtěli jsme je nějak eliminovat. Bylo to podobné jako jejich utkání s Boleslavi, kterou domácí roztrhali z brejků. Při hře do plných mi přišlo, že máme trochu navrch, Domácí ale byli efektivnější. Plavšič dnes odehrál opravdu výborný zápas,” hodnotil utkání na pozápasové tiskovce Veselý.