V Itálii dál Neapol zůstává bez prohry, Barák dal první ligový gól v novém působišti

Ani v patnáctém kole Serie A, posledním před zimní přestávkou, nenašla přemožitele jihoitalská Neapol, která po neděli má v čele Serie A osmibodový náskok.

Antonín Barák dal v italské fotbalové lize první gól za Fiorentinu, která podlehla na hřišti AC Milán 1:2. O vítězství mistra rozhodl vlastní gól v nastavení.

Český reprezentační záložník měl původně utkání začít na lavičce, ale při rozcvičce se zranil Giacomo Bonaventura, a tak Barák naskočil do základní sestavy. Trenér Italiano této změny nemusel litovat, protože právě Barák po necelé půlhodině hry vyrovnal na 1:1. Úvodní trefu zápasu obstaral svým typickým zakončením na zadní tyč nejlepší střelec domácích Leao.

Barák ze hřiště odešel v 75. minutě a nebyl u centru střídajícího Vranckxe, který si obránce Milenkovič smolně ztečoval do vlastní branky. Fotbalisté Fiorentiny se u rozhodčího dožadovali odpískání nedovoleného zákroku na brankáře Terracciana, ale VAR vítěznou trefu "Rossoneri" potvrdil.

AC Milán je druhý, na Neapol ztrácí osm bodů. Fiorentina prohrála po sérii tří vítězství a je na desátém místě.

Fotbalisté Interu Milán zvítězili 3:2 na hřišti Bergama a po šesté výhře z posledních sedmi zápasů se dostali na čtvrté místo. Ve svém jubilejním 250. utkání v Serii A se dvakrát prosadil Edin Džeko.

Ve 23. minutě obránce Interu De Vrij podrazil v pokutovém území domácího Zapatu a sudí Chiffi nařídil penaltu, kterou proměnil nejlepší střelec Bergama Lookman. Ještě do poločasu vyrovnal Džeko.

Do druhého poločasu nastoupili mnohem lépe hosté. V 56. minutě otočil průběh utkání Džeko a o šest minut později zvýšil náskok Interu vlastním gólem Palomino. Domácí obránce svou chybu alespoň částečně odčinil v 77. minutě, když snížil na 2:3.

Kromě Džeka oslavil 250. zápas v italské lize i trenér Interu Milán Simone Inzaghi. Bylo to pro něj 143. vítězství v této roli.

Inter zvítězil podruhé za sebou a je čtvrtý. Atalanta třikrát v řadě prohrála a je o dvě příčky níže.

Fotbalisté AS Řím remizovali s FC Turín 1:1 díky gólu Matiče ze čtvrté minuty nastavení. První gól utkání vstřelil v 55. minutě hlavou záložník Linetty. Minutu před koncem byl za protesty vyloučen trenér AS Mourinho. V nastavení následně po faulu Djidjiho kopal Belotti penaltu, ale poslal ji do tyče. Přesto se "Giallorossi" povedlo vyrovnat, když Dybala střelou zpoza vápna trefil břevno a Matič odražený míč dorazil do branky.

V nominaci Římanů chyběl obránce Rick Karsdorp. Trenér Mourinho ho po remíze se Sassuolem v minulém kole nepřímo označil za zrádce a řekl, že si má hledat nové angažmá. Spekuluje se o zájmu Juventusu Turín. AS Řím potřetí za sebou nezvítězil a je sedmý. Turín je devátý.

Poslední Verona utrpěla desátou ligovou prohru v řadě, když na domácím hřišti podlehla Spezii 1:2. Domácí šli sice do vedení zásluhou Verdiho, ale Spezia utkání otočila v druhém poločase díky dvěma brankám svého nejlepšího střelce Nzoly.

Hellasu se navíc zranil brankář Dragowski, který kvůli tomu vypadl z polské nominace na mistrovství světa. S poraněním kotníku opustil hřiště na nosítkách.

Bergamo - Inter Milán 2:3
Branky: 25. Lookman (z pen.), 77. Palomino - 36. a 56. Džeko, 62. Palomino (vl.)

AS Řím - FC Turín 1:1
Branky: 90 (+4). Matič - 55. Linetty

Hellas Verona - Spezia 1:2
Branky: 30. Verdi - 53. a 69. Nzola

Monza - Salernitana 3:0
Branky: 24. Carlos Augusto, 35. Dany Mota, 74. Pessina (z pen.)

AC Milán - Fiorentina 2:1
Branky: 2. Leao, 90 (+2). vlastní Milenkovič - 28. Barák