Hrajeme o záchranu, hlásí po prohře se Slováckem trenér v tabulce pátého Hradce Koubek

Hrajeme o záchranu, hlásí po prohře se Slováckem trenér v tabulce pátého Hradce Koubek
OBSAHUJE OHLASY

Loni oba týmy překvapivě dohrávali sezónu v mistrovské skupině. Slovácko se pak díky poháru probojovalo do pohárové Evropy a poslední střet se odehrál za situace, kdy z pozice v mistrovské TOP6 vstupoval jen Hradec Králové. Slovácko bylo před zápasem na opačném konci tabulky.   

Na hřišti tohle rozpoložení vlastně bylo i vidět. Hradec měl opticky více ze hry, Slovácko hrálo spíš dozadu. Domácí trenér Koubek tak svým hráčům nedostatky třeba v nasazení rozhodně vyčítat nemohl. "Pokud jde o přístup a enormní nasazení, tak jsme si to takhle představovali. Nebyli jsme ale odměněni, protože jsme udělali chyby. Nejsem úplně spokojen s výkony zadních hráčů. Slovácko z minima vytěžilo maximum. Nezkušený Čihák udělal hloupý faul, zbytečná penalta. To nás stálo body, aspoň jeden jsme si zasloužili. Brankář Nguyen Slovácko podržel. Zlom byl, když chytil volej Ryneše,” popsal zkušený kouč zápas ze své perspektivy. 

Nějak podobně to viděl i jeho taktický protivník, trenér Slovácka Martin Svědík, jehož svěřenci si po výsledku 1:2 nakonec odvezli všechny tři body. "Hradec měl celý zápas mírnou převahu, hlavně dlouhými balony si dokázal vynutit tlak. Létaly tam standardky, bylo štěstí, že jsme měli pasáž hry, kdy jsme to trošku vyrovnali a měli penaltu. Jinak to do konce byl boj, abychom nedostali gól. Nebyli jsme lepším týmem a náš výkon nebyl dobrý, o to víc si musíme cenit tří bodů. Jsou strašně důležité do tabulky," hodnotil zápas Svědík s tím, že začátek zápasu byl oboustranně opatrný. “Nedali jsme první velkou šanci, která měla skončit gólem. A po nakopnutém balonu, kde jsme zbytečně hráli dozadu a pak celou situaci nedohráli, jsme inkasovali. Ve druhém poločase jsme se z čista jasna objevili v koncovce, udělali dobrou akci a Mára Havlík to proměnil,” popisoval obrat Svědík.

Zatímco kouč podzimního zástupce Česka v evropské Konferenční lize mohl s uspokojením sledovat, jak tři získané body jeho tým katapultovali z pozic skupiny hrající o záchranu do první poloviny tabulky (Slovácko přezimuje osmé), Koubek si pomyslně nalíval mnohem depresivnějšího vína. “Máme nešťastné období, máme tři porážky za sebou, na jaře první zápas jedeme do Plzně. Tabulka vypadá stále dobře, ale vidíme bodové stavy. Hrajeme o záchranu," uzavřel tiskovou konferenci trenér v tabulce pátého Hradce.